Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Pleteme s Dulinkou

Blog věnovaný pletení, pletacím přízím, pletené módě a vůbec všemu, co zajímá pletařky ...

Renesance lněných pletacích přízí

Pletařky jistě dobře vědí, že pletací příze jsou vyrobeny z různých materiálů. Nová doba přináší stále nové umělé textilní materiály - nejobvyklejší jsou příze vyrobené z akrylu, polyamidu, polyesteru, polypropylenu a dalších. Stále častěji se však ozývají hlasy volající po návratu k tradičním přírodním materiálům. Proto se neustále zvyšuje poptávka po pletacích přízích vyrobených z čisté vlny, bavlny a kupodivu - také ze lnu. Zdálo by se, že len je už pozapomenutá surovina, kterou snad znaly ještě naše babičky, ale současné mladé generaci již mnoho neříká. Pojďme si proto u lnu něco malinko připomenout (cituji z pasáže o lnu na stránkách www.moravolen.cz):

"Jedinečná kombinace fyzikálních a chemických vlastností vlákna dává lněné tkanině typický "chladivý omak", odolnost proti elektrostatické elektřině, vzdušnost a savost. Lněné textilie jsou proto vhodné všude tam, kde přicházejí do přímého kontaktu s lidským tělem.
Hodí se jak pro ložní prádlo, tak pro oděvní textilie. Výsledky práce renomovaných vědeckých pracovišť prokázaly, že lidé užívající lněné ložní prádlo jsou i po velké fyzické únavě odpočatější, jejich spánek je klidnější a zdravější, jejich vnitřní napětí rychle mizí. Byly prokázány také antialergické účinky lnu. Pro mnohé lidi trpící různými alergiemi pomáhá lněné ložní i osobní prádlo řešit jejich nepříjemné obtíže.
Antiseptické vlastnosti lnu zpomalují množení různých bakterií a plísní. Toho využívali již staří Egypťané, kteří spotřebovali mnoho nejjemnějšího lněného plátna pro balzamování svých zesnulých právě proto, že len díky své schopnosti potlačovat množení mikroorganismů, zaručoval dokonalejší ochranu mumií.
Dnes se této schopnosti lnu využívá nejen ve zdravotnictví, kde se špičková zařízení bez lněného ložního prádla neobejdou, ale třeba také pro výrobu ponožek, které jsou zvláště vhodné pro jedince často trpící plísňovými chorobami nohou."

Tolik píší odborníci na slovo vzatí, kteří se zpracováním lnu zabývají. Poučila jsem se a proto i já rozšiřuji nabízený sortiment pletacích přízí ve svém Internetovém záslikovém obchodě pletacích přízí, pletené a háčkované módy na adrese http://shop.ddjd.cz o první vlaštovku: pletací přízi LENKA s podílem lnu. Její materiálové složení je 64% bavlna / 21% len / 15% akryl - kombinuje tedy v sobě unikátní vlastnosti všech použitých materiálů. Len je příjemně chladivý a přirozeně antiseptický, bavlna je měkká a příjemná na omak a odvádí vlhkost od těla k povrchu úpletu a konečně akryl stabilizuje úplet a zajišťuje jeho stálost při nošení i praní. Tuto zajímavou přízi v několika různých přírodních odstínech můžete u mne pořídit za 35 Kč za klubko 100 gr nebo za zvýhodněnou cenu 328 Kč za balení 1 kg.

Objednávat můžete přímo na http://shop.ddjd.cz (i zákazníci ze Slovenské republiky) nebo e-mailem na obchod@ddjd.cz.

Těším se na vás, vaše Dulinka.
28.8.2004 - Móda - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:8320x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Pleteme z alpaky
Pleteme z čistého hedvábí
Pleteme z volánkové příze
Slet čarodějnic pletařek
Jak odhadnout spotřebu příze
Bambulková šála
Svatý Valentýn se splétá se sněžným mužem
Pletařky vyrazily po stopách sněžného muže
Pleteme z přízí s barevnými přechody
Světový den pletení na veřejnosti

dulinka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si