Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest

„Holky, to je S. „ řekla Lída, když mne představila na svém babinci. Scházely se pravidelně jeden krát za dva měsíce a jedna z nich měla na své setkání pozvat interesantního hosta z okruhu svých známých. Pro L. jsem byla zajímavá tím, že jsem uměla otevřít víno a nemusela jsem mít láhev mezi koleny, také šumivé víno jsem otevřela tiše i bez ztráty lahodného moku. Takže jsem tam byla přes špunty, aby i ony pak byly jako hostitelky v otevírání vín dokonalé. Tím si nemyslím, že já jsem, ale v danou chvíli jsem to hrála na výbornou.


Poznala jsem nové tváře, osudy. Každá z nich probrala svůj život za uplynulých osm týdnů, postěžovala si, pochlubila se, zanadávala si. Takový typický sraz okolo jednoho stolu. Jen já jsem byla potichu.


„Prý umíš říci charakteristiku osoby podle jména a pohledu do očí. Nechceš nám to povědět? Vína jsme se už naučily otevírat. A ty nám nechceš o sobě nic říci, na nic a nikoho si nestěžuješ.“ slyšela jsem z pravého křesla pod velkými zubatými listy Monstery. „Ano, ano, jo, to chceme, já taky, já prvně, prosím…“ hlučné žádosti se ke mně linuly, ale mi se moc nechtělo. Po chvíli jsem sdělila, že tedy ano, ale pouze z očí do očí, vždy jen té dotyčné. Audience jsem přijímala u kuchyňského stolu. V obýváku bylo po celou dobu slyšet jen šepotání, každá z nich čekala, co jim řeknu nebo s čím přijde ta, co již se mnou byla, ale ta prý pak seděla, mlčela a jen pomalu upíjela ze své sklenky.


IVA – rodinný typ, který se potřebuje o někoho starat. Když jí chybí jí láska, tak chřadne, snadno s ní člověk manipuluje přes city, lehce se dá ovlivnit. Dobíjí se sportem, prací, čím větší fyzická zátěž, tím více na chvíli zapomíná na realitu. Jen síla ke změně jí chybí. Ráda sní.


EVA – miluje svou rodinu a blízké, je pracovitá, má dobrou paměť a postřeh, vše nové je pro ni báječné. Umí si najít čas pro sebe, ale i ten využívá k poznání něčeho nového. Nebojí se novinek, je trochu pedant, často tím vyvolá hádku. Má ráda svobodu a dobrodružství. Stále hledá lásku.


BRIGITA – čím je starší, tím více se věnuje sama sobě. Má ráda svobodu, divadlo, když si rozečte knížku, tak zapomíná na čas. Rodina je okolo ní, ale ona v ní má své místo. Ráda intrikuje, občas okolo sebe vyvolá pomluvami neshody. Pak řekne, že ti druzí to špatně pochopili, ona to v tu chvíli viděla jinak. Stále jí chybí čas.


ALENA – má smysl pro krásu, je odpovědná, stále cítí potřebu pomáhat. Život je boj, proto se naučila být silným hráčem. Je tolerantní, empatická, hlídá si svou rodinu. V mládí měla dobrodružné sklony. Když něco chce, tak za tím jde. Občas je trochu přecitlivělá. Ráda stěhuje věci okolo sebe.


VĚRA – má stále pocit, že musí někoho poučovat, ovládat. Je ambiciózní, bez práce neumí žít. Vše jede v linkách, řádu. V rodině je generál, vše zařídí, zorganizuje, jen ona to umí nejlépe. Její city jsou: mám ráda nebo nemám ráda. V lásce je oddaná, ale totéž vyžaduje i od blízkých. Rodina je svatá, na tu nedá dopustit.


LUCIE – umí naslouchat, pro své blízké je vrba, takový domácí psycholog. Má osobní kouzlo. Je oddaná rodině, ale stále zůstává nezávislé svá. Má obchodního ducha. Peníze si umí vydělat, ale zbytečně je neutrácí, jen okolo sebe ráda shromažduje krásné věci. Stále věří na něco, co bude poprvé.


DRAHOMÍRA - pracant, dříč, bojovnice. Věří na lásku na první pohled. Pokud se zklame, nikdy nezapomene. Co ji nezabije, to ji posílí. Největší spolehnutí má sama na sebe, není egoistka, ale ví, že nic není zadarmo. Má velkou odpovědnost za rodinu, ta je vrtulníkem jejích aktivit. Ráda cestuje a poznává. Nelpí na majetku, ale co je doma, to se počítá do budoucna. Každé ráno se těší, že se zase ráno probudí.


LUDMILA – ještě ji nevidíte, ale už ji slyšíte. Na všechno najde řešení, pomůže radou i prací, má potřebu vykonávat dobré skutky. Její schopnost vyjednávat je v práci uznávaná a v rodině zneužívána.  Jen ona sama ví, že lásku člověk má, jen když ji sám dává více. Že za své děti nemůže být zodpovědná více než ony za sebe, i když to hodně bolí.


Opět jsme se sešly v obýváku. Všechny na mne zíraly. „Vždyť znáš jen L., my se vidíme poprvé. Jak to víš? Řekni nám něco o jiných jménech.“  žadonily všechny.


„Neznám vás, ale jak jsem otevírala ta vína, tak jsem každou z vás viděla jako nějaké zvířátko, a pak to jméno, které jsme dostaly, a vaše oči. Nevím, nějak to ze mne jde. Iva je kočka, Eva je pes, Brigita je husa, Alena je vlaštovka, Věra je opice, Lucie je kůň, Dáda je labuť, Lída je ovce. A já jsem asi bílá sova, i když kdo ví, já v noci ráda spím.“ poznamenala jsem a usmála se.


I. se pak odhodlala přiznat, že je psychicky týrána. Proto tak hodně pohubla. Žádná dieta, pouze teror žárlivého manžela. Našla v sobě sílu a podala žádost o rozvod. Vždyť kočka má více životů. A ten znovu pěkný na ni přece čeká.


A co Vy, které zvířátko je ve Vás nebo sedí teď naproti Vám? 13.8.2012 - Povídky - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:6494x

Názory čtenářů

serafiva 26.9. 19:54
naproti mě sedí můj miláček - můj pejsek Asík :o), ale jaké zvíře jsem já, to vůbec netuším, ale ráda bych to zjistila :o), co ty na to?
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si