Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Tvořivý blogísek

O čem psát, když vám dojde inspirace
Málokdy se mi stává, že nevím, o čem psát. Stalo se mi to právě teď a když jsem vymýšlela téma, napadlo mě, že už to samotné je dobrý námět na článek. Co můžete dělat, když nemáte nápad na článek a přitom se vám psát chce?


1.       Sbírat nápady a dávat si je do složky, obálky, krabičky, prostě na jedno místo. Kolikrát člověka napadne, že z toho a toho by byl dobrý článek, ale nemá zrovna čas ho psát. Bohužel, takový nápad v hlavě nezůstane, vykouří se, pokud si ho nenapíšete.


2.       Psát k obrázku nebo fotce. Pokud hodně fotíte, máte určitě spoustu fotek, které byste mohli na blogu zveřejnit. Ke každé můžete kousek něčeho napsat – kde jsem ji pořídili, případně jak jsem na to přišli, jaké zážitky se k danému místu nebo předmětu vážou.


3.       Řešení nějakého problému. Ani nemusíte být odborník, ale když řešíte nějaký problém, určitě je spousta lidí, kteří na tom byli, jsou nebo budou stejně. Ať už jde o přírodní léky na nachlazení, nápady na zdravou snídani, nápady na vánoční dárky pro tchyni nebo inspiraci k tomu, jak zabavit dítě na dlouhé cestě autem.


4.       Číslované seznamy. Něco ve stylu 5 zdravých jídel, po kterých nestloustnete, 7 knížek, které stojí za to přečíst, 10 webů se čtením pro ženy. Články ve stylu číslovaných seznamů jsou prý na internetu dost populární. Docela tomu věřím. Jednak to může souviset – podobně jako přechozí bod – s řešením nějakého problémů, několik jednoduchým tipů, co můžete v dané chvíli udělat. A pak taky jsou takové články přehledné a dobře se čtou.


5.       Co jste naposled četli? K čemu by byly knížky, kdyby nás neinspirovaly?


6.       Komentáře k aktuálním událostem. Když se ve zprávách nebo na internetu dozvíte něco, co se vás osobně dotýká, napište o tom. Nemusíte být znalec a na slovo vzatý odborník, abyste se mohli – zvlášť na vlastním blogu – vyjádřit k tomu, co se vám líbí nebo nelíbí. Doporučuju podobné příspěvky psát bez použití vulgarismů a hrubého napadání kohokoliv.


7.       Udělat si sbírku webů, které vás mohou inspirovat. Pro mě jedním takovým webem http://psychologie.cz/. Vždycky tam najdu něco, co mě osloví a občas mě to přivede i k napsání nějakého svého textíku.  Pokud čtete i další blogy, tak právě ty mohou být skvělým zdrojem inspirace. Můžete napsat článek, ke kterému vás přivedl příspěvek na jiném blogu, můžete na něj samozřejmě i dát odkaz. Jako další inspiraci nabízím odkaz na svůj blog, který jsem si založila jen tak, abych měla kam dávat svoje textíky. Psaní mě totiž baví, ale nestačí to, chci, aby moje články lidé četli a ideálně kdyby se jim četly příjemně. Takže ještě odkaz: http://pozitivni-blog.blogspot.com/


Ještě k tomu poslednímu bodu: právě teď se můžete nechat inspirovat tímto seznamem a vytvořit svůj seznam sedmi bodů, o čem můžete na svém blogu psát.30.4.2012 - Zajímavosti - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:27521x

Názory čtenářů

samantha008 30.4. 15:41
Tento blog je nádherný, děkuji vám navrhne. Jsem rád, že nové projekty! Přeji Vám hodně úspěchů.
Voyance gratuite immediate
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
imichalova - Tvořivý blogísek
O čem psát, když vám dojde inspirace
Učíte se anglicky?
7 blogů, které stojí za to číst
Kniha stará 150 let a pořád aktuální
Jarní inspirace
Višně v čokoládě
Návod na ušití plátěného sáčku na láhev vína..
Blog o textilním tvoření
On-line kurz vázání náramků přátelství od ledna 2010
Domácí pribináček

imichalova - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si