Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

ANDROMEDA

HUMOR – ZÁBAVA - FANTAZIE
Vítej ve světě, kde poznáš, co znamená, když se kříží realita s fantazií. Poznej, že existuje alespoň jedno místo na světě, kde se mohou dít nadpřirozené jevy, které dovedeme dokázat. Otevři své oči a spatři světlo světa, který není pošpiněn nenávistí a lží. Zde uzříš svůj skutečný osud... a tím osudem je být Královnou nebo Králem říše Fantazie... Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že naděje vždy zvítězí nad zkušeností, že smích je nejlepší lék na zármutek a věřím, že láska je silnější než smrt.

MÁ BŮH MOBILNÍ TELEFON
Má Bůh mobilní telefon?
Teologicko technická otázka, zda Bůh vlastní mobilní telefon, by se měla odvíjet od předpokladu, jestli Bůh mobil vůbec potřebuje. Samozřejmě, jak je dobře známo z běžné pozemské praxe, člověk nemusí mít potřebu vlastnit mobilní telefon a přesto ho může mít. Upravme si tedy otázku. Potřebuje Bůh mobilní telefon? Začněme tím, co nám mobilní telefon přináší a ptejme se, zda takovou výhodu Bůh potřebuje.
Tak zaprvé, s mobilním telefonem v kapse jste stále k zastižení, ať jste kdekoliv. Vzhledem k tomu, že Bůh je omniprezentní, je stále na všech místech a je tedy k zastižení kdekoliv i bez mobilního telefonu. Nevýhodou jeho všudypřítomnosti oproti mobilnímu telefonu je nemožnost celé to vypnout prostým zmáčknutím tlačítka. Alespoň tak předpokládám, přestože manuál k omniprezenci jsem v ruce bohužel nikdy nedržel.
Obrovskou výhodou mobilního telefonu je také nepřetržitý přístup k informacím, ať už jednoduchým zavoláním osobě, která je schopna data poskytnout, nebo novějšími způsoby jako je WAP a podobně. Zapomeňme na první božskou výhodu, tedy všudypřítomnost, a tedy možnost na cokoliv se zeptat či podívat osobně, protože se nám nabízí další z božských vlastností - vševědoucnost. Osoba, nebo přesněji řečeno entita, která ví naprosto všechno, co se vědět dá, nepotřebuje pro přístup k informacím žádné další prostředky, tím méně mobilní telefon. Pokud by to bylo reálně možné, představa Boha jako informačního serveru je přímo závratná svou dokonalostí. Ale vraťme se raději zpět k naší otázce, jestli Bůh potřebuje mobil.
Mnozí majitelé mobilních telefonů si pochvalují, že jsou stále v kontaktu se svými nadřízenými i podřízenými, stejně tak s rodinou. Z Bohova pohledu kontakt s nadřízenými odpadá, neboť Bůh šéfuje největší firmě a není nikdo, kdo by byl nad ním. Nebo o tom alespoň mi tady dole nemáme nejmenší ponětí. Podřízených má Bůh na druhou stranu plno. Ale proč by používal nejistou mobilní síť a riskoval, že se mu v rozhodující chvíli vybije baterie, když může použít jisté a na síti nezávislé Vnuknutí. Ani nemluvě o tom, kolik ušetří za účty.
V případě rodiny je mobilní telefon zase k ničemu, protože Bůh je sám o sobě Otcem i Synem svatým, ani nemluvě o Duchovi. Nemá smysl synáčkovi volat, proč ještě není doma, když postačí jen trocha základní schizofrenní samomluvy.
Ze všech těchto důvodů a možná i z mnoha dalších se naprosto jasně ukazuje, že Bůh mobil ani v nejmenším nepotřebuje. Bohužel, a v tomto případě toto slovo přesně vystihuje podstatu věci, díky tomu, že je Bůh zároveň omnipotentní, tedy všehoschopný, telefon si nejspíš stejně pořídí. Alespoň bude moct zavolat Satanovi, když s ním bude potřebovat mluvit. Protože Satan mobilní telefon už nepochybně dávno vlastní, protože uřídit takový cirkus plný hříšníků, to musí být prostě peklo, ve kterém by nikdo bez mobilu dlouho nevydržel. Ani ďábel.6.1.2006 - Zábava - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:3949x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
QueenAkr - ANDROMEDA
DODATEK K PRACOVNÍ SMLOUVĚ PLATNÝ OD 1.1.2011
NEDLUŽÍM NIC!
KAŽDÝ MÁME SVÉHO VĚZNĚ
BÁSEŇ
PRO POBAVENÍ
DOJEMNÝ KECY A FAKTA
ŽIVOT
SNESITELNÁ LEHKOST BYTÍ
KÁZÁNÍ ANEB VYNIKAJÍCÍ VTIP
ŽIVOT JE JAK ABECEDA

QueenAkr - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si