Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Matko, já tě zabiju aneb strach

Brácho, neboj se, mám to vymyšlené. Ty nové řadové domky jsou už postavené, chybí jeden den  do kolaudace, zítra se tam budou aktivovat alarmy, dneska si tam navíc stěhovaly dvě rodiny krabice s elektrotechnikou. Venku prší, tak hlídač nebude celou dobu venku. Ty střílečkou uspíš přes oko v plotu psa, já přelezu plot a teleskopickým žebříkem se dostanu na boční terasu. Hodím smyčku lana okolo komínu a vyšplhám na střechu. Střešním oknem, které je vzadu od budky s chlápkem, se dostanu dovnitř. Prozvoním tě. Přelezeš plot i ty, já otevřu zadní okno, seberu prodejné zboží, a ty to budeš podávat přes plot matce. Matko, budeš mít ten starý dětský kočárek a počkáš na chodníku. Kdyby někdo šel, tak budeš naříkat, že ti prasklo kolečko a nejede to. Celé by to mělo trvat 9 minut. Hlídač chodí na obchůzky každých 20 minut. Brácho, rozumíš? Opakuj mi to.

 

Seděla jsem v MHD na sedadle zády k místu pro čtyři. Chtěla jsem se otočit, ale žena polekaně promluvila: synku, já se bojím, před měsícem jsi byl ještě v kriminále, a teď už chceš zase krást. Sedadlo za mnou i se mnou se zatřáslo. Lehce jsem se otočila, tmavovlasý muž v kárované oteplené bundě, který seděl vedle svého bratra v teplákové soupravě s kapucí na skloněné hlavě, se nahnul k ženě sedící zády ke mně, chytil ji oběma rukama pod krk, hlavu naklonil až k mému uchu a tlumeným rozčileným hlasem zašeptal: matko, drž hubu, budeš tam nebo tě zabiju. Když ji pouštěl a odkláněl se od ní, lemem rukávu zavadil zezadu o mé vlasy.

 

Přestože pršelo, měla jsem v kabelce sluneční brýle, impulzivně jsem si je nasadila. Místo na čtvrté zastávce jsem vystoupila již na třetí. Srdce až v krku. Rychle jsem roztáhla deštník a dříve než se zavřou dveře, si chtěla prohlédnout trojici osob, která seděla za mnou. Dveře BUSu byly rychlejší, zavřely se. Již jsem zahlédla jen blýskavou čepel nože, který měl v ruce jeden z mužů. Tak to bylo to cvakání, co jsem slyšela. Do obličeje jsem neviděla nikomu z nich.

 

Cestou domů jsem si o pár ulic zašla až k novým řadovkám. Hlídač se psem se bavil s místními pejskaři. Jo, máte pravdu, ve dvou domcích se svítí, dneska už tam spí, mají tam nějaké vybavení a ty alarmy budou až zítra, tak chtějí mít doma vše pod kontrolou. Aspoň tu v noci nebudeme s Blackem sami dva. Pohladil svého velkého chlupatého černého psa, který mě viděl na chodníku a začal štěkat.

 

Sundala jsem si sluneční brýle. Ta světla v oknech mi udělala radost. 3.12.2011 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:1959x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si