Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Babí léto s odposlechem

Je nedělní ráno. Právě jsem se probudila, z kuchyně cítím vůni kávy a teplých toastů. Vychutnávám si protahování svých nohou pod peřinou, pomalu otevírám oči a v podvědomí se těším na pohled do okna. Dnes mám volno, tak doufám, že si podzimní den s babím létem užiju, k tomu jako bonus navíc, manžel má volno taky. Ne, to je smůla, venku vidím mlhu a šedivou oblohu, vždyť počasí mělo být pěkné. Škoda, ale to nevadí, třeba slunce ještě vyjde, potřebuji jít na vzduch, být celý den na zahradě, baterky je třeba dobíjet.  

Cestou na zahradu jsme si naplánovali oběd ve výletní restauraci. Podzimní slunko se snažilo opřít o blankytné mraky a dát nám své zubaté teplo, vždyť se mu již vycházkové hodiny krátí. Cestou si dáváme telefonicky sraz se sestrou, švagrem a naší maminkou. Oběd je báječný, my jsme se neviděli přes tři týdny, tak si máme co povídat. Vlastně měli jsme to v plánu, ale taky jsme začali sledovat a poslouchat pána u vedlejšího stolu. Celých 80 minut měl u ucha mobil a někomu volal, chudák se pořádně asi ani nenajedl, protože měl volnou jen jednu ruku. Postěžoval si na místní poštu, že si nemůže vyzvednout doporučené psaní, protože oni otevírají a zavírají v době, kdy on je pořád na cestách a k nezastižení, že již dvě hodiny v obci neteče voda a potrvá to dalších pět, než opraví prasklé potrubí, že ji má opravdu rád a je mu smutno, ale navštíví ji až další týden a to už přijede novým autem, pokud ho tedy dodají v termínu, protože ta výbava je fakt dokonalá, ale proč taky ne, když v autě tráví tolik času, tak ať je bezpečné. Chvíli bylo ticho, pán naslouchal a rychle polykal sousta. Někomu pípl mobil. Do toho řekla moje maminka, že jí nikdo tak dlouho nevolá. Tak jsme se usmáli, že to pánovi navrhneme, že jí může někdy zavolat. V naší rodině se hovoří do tlf, stručně, jasně a krátce. Expert jsem já, protože mám po dvou minutách teplé ucho a hlásím, že končím hovor.

Odpolední siesta je báječná. Mám na sobě dvě vrstvy oblečení, jak říkám já, cibule je připravena na chlad i teplo, odložit si mohu vždy, ale svetr mi nikdo nepůjčí. Sedím na lehátku a čtu si. Slunko mě šimrá lehkým dotekem svého pohledu, na růžových slaměnkách makají včelky, ve vysokém vzpřímeném rudě červeném Amaranthusu odpočívá modrá vážka, laská se s jeho jemně pichlavě sametovými chomáčky plodů. Přivírám oči. Paráda, tomu říkám relax. Nikde nehraje ani rádio. Nechci, ale z okolních zahrad na kopci to je slyšet, opět poslouchám cizí hovory. Vždyť je to vlastně správně, lidé spolu tak málo komunikují.

Lásko, měj se tam pěkně, ty lázně si fakt užij, hlavně ať ti to pomůže, neboj se, vše zvládáme, ve škole má Adam první jedničku, asi je po tobě, ale já se snažím taky, poslouchej je to tak? Modrá voda na vanu a umývadlo, zelená na toaletu, ta žlutá je na podlahu, pračka na 40, ždímání na 700, pověsit na ruby, jasně i praní bylo na ruby. Ještě šest nocí a přijedeme pro tebe.

Sousede, a zkoušel jste na vanu ten nový citrónový Cif? Promiňte, ale všechno jsem slyšela. Nechcete dýni? Mám jich hodně, nemusíte s ní nic dělat, ona vydrží na terase, až se vám manželka vrátí.

Paní Mokrá, vy máte dýně, já bych chtěla taky, vydlábnu ji pak na helouvin. Donesu vám za to hrušky, letos jim máme hodně.

Já ti dám ty krtku bez kalhotek, běž si zpátky do zahrady vedle, co mi tady děláš kopečky, počkej na sprchu, já tě vyženu.

Adélko, pro pána, kam jsi to šlápla, vždyť ty máš celé botičky od slepičích hovýnek. No babi, to ji nemůžete hlídat? Vždyť jste nás tady chtěli.

Fakt? Neříkej! Já mám úplně husí kůži, kdy se to stalo? Ten šikovný pán ve vedlejší vesnici, v té ulici vpravo od hřiště? Měl padesát jeden rok a našli ho oběšeného na stromě. Nikdo neví proč.

Mami, tati, zvonila teta Lída, udělají nákup v Lídlu a přijedou k nám, máte postavit vodu na kávu, ale nachystat to ven, že je dneska krásně. Dědo, slyšíš i ty? Spěchej, ale pomalu, králíkům dáš později.

Babí léto, mám tě ráda.


 2.10.2011 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2134x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si