Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

ANDROMEDA

HUMOR – ZÁBAVA - FANTAZIE
Vítej ve světě, kde poznáš, co znamená, když se kříží realita s fantazií. Poznej, že existuje alespoň jedno místo na světě, kde se mohou dít nadpřirozené jevy, které dovedeme dokázat. Otevři své oči a spatři světlo světa, který není pošpiněn nenávistí a lží. Zde uzříš svůj skutečný osud... a tím osudem je být Královnou nebo Králem říše Fantazie... Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že naděje vždy zvítězí nad zkušeností, že smích je nejlepší lék na zármutek a věřím, že láska je silnější než smrt.

JAK SE ZACHOVAT PŘI SRÁŽCE S BLBEM

Jak se zachovat při srážce s blbem?

Člověk přišel na svět, aby tady byl. A když už jednou je, tak má koukat, aby byl. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu to stále kazí!
Jan Werich

Radit, jak se srážce s blbem vyhnout, nejde! Na to předem zapomeňte. Jako byste chtěli, aby vám nezmokl účes. Zkrátka jisté věci nikdy neovlivníte, ačkoli dříve šlo poručit všemu! Dozajista i směru a stupni dopadu dešťových kapek.

1. Blb ve vyšší pozici: Většina na vlastního šéfa nadává. Já ne. Jakub Zahradníček vede naši Zábavu tím správným směrem. Jakub Zahradníček není tento případ. (No uznejte, tohle jsem tam prostě musel nechat! :-) J.Z.) Jenže pokud váš šéf bude opravdu blb - zlý, arogantní a dominantní, máte dvě možnosti:
A: Budete upřímní, povíte mu, co si o všem myslíte a uvidíte reakci. Psycholog mi řekl, že upřímnost působí na blby jako voda na oheň. Váš projev však musí být pokorný, faktický, bez známky arogance, jelikož vy jste lepší než on.
B: Snesete všechny jeho výmysly, zbytečnosti, urážky, necháte na sebe šlapat a postupem času naprosto ztratíte svou vlastní osobnost i tvář.
Při prvním případu musíte počítat s případným vyhazovem! Proto se před kritickým názorem poohlédněte po jiném zaměstnání.

2. Blb kolega: To není tak těžké. Pracujete-li s blbem, ať už manuálně, anebo nemanuálně, stačí si s ním zajít na pivo. Pozvat ho někam, nechat ho najíst, popít za vaše a přitom mu postupně říkat, co a jak. Co se vám na něm nelíbí a co ještě se vám na něm nelíbí. Po pár deci vína a dobré omáčce bude jako křepelka a vy ho v klidu zpracujete.

3. Blb na úřadě: Úřednický šiml, hm, každá rada drahá. Ale já za ty svoje nic nechci.
A: Nesmíte vypadat poníženě, nato šiml čeká. Budete sebejistí, nebudete mu hledět do očí, budete přesně vědět, co od něho chcete.
B: Budete-li chtít něco závažnějšího, nastudujte si důkladně dané téma. Musíte znát, co je jeho povinností, co musí a do kdy to musí.
Pokora stranou. Úřady jsou tu pro lidi a ne my pro ně.

4. Běžný blb: Například arogantní prodavačka, pošťák, řidič, policista, spoluobčan, který do vás omylem kopne, zavadí desetikilovou taškou uzeniny... nejklasičtější případy, s takovouto formou blbosti se setkáváme dnes a denně. Tím spíše bychom se tím neměli trápit. Jenomže opak je pravdou. Na mnoho z nás působí arogance toho druhého velice zle. Člověk takovýto pak sedí a ještě si to vyčítá. Omyl! Humor! Humor! Humor! Vše s úsměvem. Ptali se kdysi Horníčka: "Smí si anarchista poručit?"
"Jo, smí, ale nesmí se poslechnout, víme?!" To je vtipné, ne? A hlavně to jediné, co mne v té rychlosti napadlo.

Jak se zachovat při konkrétních situacích?
Porod: mimo jiné jsem studoval nějaký čas medicínu. Pánové, prosím vás, pokud bude vaše žena rodit, buďte s ní, při ní a vždy za ní! Jednání zřízenců, sester a bohužel i pánů lékařů je někdy příšerné. Pokud tam budete vy, nic si k ní nedovolí, to mi věřte.

Škola: já za svůj dvaadvacetiletý život prošel čtyři vysoké školy. Dříve dvě, nyní dvě současně, tedy je to i má zkušenost. Zkoušející nemá vždy pravdu, není vždy hmotnou učebnicí. Jestliže něco víte, stůjte si za tím, nenechte se zviklat a svůj názor držte i tehdy, bude-li pan profesor nepříjemný, zlý, arogantní.

Žádost o zaměstnání: z vás většinou udělá totálního blba, jelikož ti, kteří vám práci nabízí, přesně vědí, co se má, nemá, smí a nesmí... ale vy jste člověk jako oni a vaše hrdost, zkušenost a moudrost může být mnohem větší. Jenže práce je třeba. Sneste kritiku, je to umění. Snažte se být ponaučen a včas ukažte, že poučit dokážete i vy.

Naše životy: nejsou zbytečné, jak nám to někdy může přijít. Cokoli budeme kdy dělat, mysleme na to, je to kvůli našim dětem, je to pro ně. Někdo vás hloupě předjel, že jste museli brzdit? Ale to přeci nevadí, kupte si čokoládu, holce kytku.
Byli na vás v krámě drzí? A třeba měli špatný den. Ono stát celý den na nohách a doplňovat mouky, cukry není žádný med.

Patetický závěr zní: Mějte rádi.

Zdraví je jen jedno a ono stokrát lepší nechat se seřvat, než jedenkrát zalehnout na bílou, nemocniční postel.29.12.2005 - Zábava - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:28760x

Názory čtenářů

QueenAkr 3.1. 19:56
Kdo je autorem to nevím, ale je to z internetu a už se to nečte, ale je to super. Možná je to pravda a chodí to tak v životě. Tak ať si to lidi přečtou a názor si udělají...
Skupca 30.12. 11:10
tak tohle je vynikající...a jestli je autorem dvaadvacetiletej kluk...tak klobouk dolů...
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
QueenAkr - ANDROMEDA
DODATEK K PRACOVNÍ SMLOUVĚ PLATNÝ OD 1.1.2011
NEDLUŽÍM NIC!
KAŽDÝ MÁME SVÉHO VĚZNĚ
BÁSEŇ
PRO POBAVENÍ
DOJEMNÝ KECY A FAKTA
ŽIVOT
SNESITELNÁ LEHKOST BYTÍ
KÁZÁNÍ ANEB VYNIKAJÍCÍ VTIP
ŽIVOT JE JAK ABECEDA

QueenAkr - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si