Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Zajímavosti pro všechny

Zajímavosti pro všechny :)

Typové domy - lepší parametry s nižším rozpočtem?

Zatímco tepelně technické výhody pórobetonu jsou všeobecně známé, úspora nákladů může být pro některé investory překvapením. Zkušené realizační nebo developerské firmy přitom často používají pórobeton YTONG hlavně z důvodu lepší ekonomiky stavby.

Zájmem každého investora a developera je postavit ve zvolené kvalitě za co nejnižší cenu," říká Stanislav Bazala, vedoucí střediska společnosti Moravostav Brno, která svoje projekty realizuje výlučně ze systému YTONG. Pro každého developera je klíčová minimalizace reklamací a potenciálních závad po předání staveb. „Dlouhodobě máme víc reklamací z titulu praskání omítek a fasád nebo vinou drobných estetických vad u realizací z pálených materiálů, než na našich stavbách z Ytongu, které bývají téměř bezproblémové. Přitom výstavba z pórobetonu je mnohem rychlejší a přesnější. Vše je samozřejmě otázka lidí. Velké časové a finanční úspory ale získáváme díky lepení přesných tvárnic na minimální maltovou spáru a díky nízkým spotřebám omítek," vysvětluje Bazala. Tyto výhody jsou obecně platné u každé stavby, bez ohledu na to zda jde typové projekty domů nebo o složité netradiční budovy.

Sto tisíc pro každý typový dům


Podle jeho slov zákazníci příliš neřeší volbu zdicího materiálu. Přesto developer dává svým klientům na výběr. „V projektu řadových rodinných domů ve Vyškově jsme například podrobně spočítali rozpočty ve variantě YTONG a pálené tvárnice. Rozdíl při započtení všech přímých i nepřímých nákladů u jednoho typového domu představoval přibližně sto tisíc korun. Volba Ytongu byla proto u klientů velmi rychlá a jednoznačná," dodává projektový manažer a vedoucí obchodního oddělení David Kuthan. Vyčíslená úspora podle něj spočívá v několika následujících oblastech.

Vyšší tepelná izolace


V projektu typových domů jsou použity stěny z tvárnic YTONG třídy P2-400 tloušťky 300 mm. Tato konstrukce sama o sobě splní požadavky normy na tepelný odpor obvodových stěn. Pro zvýšení tepelného standardu jsou typové domy dodatečně zatepleny expandovaným polystyrenem. Pro zajištění stejné tepelné izolace by stavitel při použití pálených tvárnic musel použít mnohem tlustší stěny nebo silnější zateplovací systém. První úsporu tedy představují již náklady na materiál stěny. Při použití silnějších stěn dochází také k určitému prodražení základových konstrukcí.

Produktivita a přesnost


Klíčové jsou také úspory na maltách a omítkách nebo lepidlech zeteplovacího systému. Díky lepení na tenkovrstvou maltu odpadají u staveb z pórobetonu YTONG hromady písku nebo maltová sila a nákladná a složitá manipulace s maltami na stavbě. Suchou maltovou směs YTONG je snadné rychle v potřebném množství připravit kdekoliv na stavbě. Vysoká přesnost tvárnic a vyzděných stěn zase snižuje spotřebu vnitřních omítek a umožňuje vysokou produktivitu práce zedníků.

K vysoké efektivitě práce přispívá také rychlé vedení technických rozvodů a příprava drážek a prostupů. Díky snadnému frézování pórobetonu jsou drážky velmi přesné a neoslabují zdivo více, než je nutné.

Praktické služby a poradenství


Pro individuálního investora mohou být navíc neocenitelné některé služby, které výrobce systému YTONG standardně nabízí. Jedná se například o prověřené typové projekty rodinných domů, bezplatné založení zdiva specialisty ze společnosti Xella, výhodné podmínky dopravy materiálu nebo zapůjčení automatické pásové pily.


21.8.2011 - Bydlení - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2492x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Elektrické vozítko je nyní dostupné pro každého!
Soutěž se stavebním materiálem Ytong
Vtipné a neuvěřitelné - jaké jsou příběhy účastníků ankety o stavbě domu?
Vybíráte dřevěnou podlahu?
Kočárek Teutonia BeYou! HB komplet - letní akce
Elegantní kočárek Teutonia Cosmo
Typové domy - lepší parametry s nižším rozpočtem?
Pozvánka na veletrh FOR ARCH 2011
Nízkoenergetické domy: investice do pohodlí
Neuvěřitelný příběh mého domu

CherryAnn - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si