Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Chameleon aneb zrcadlo, zrcadlo, pověz

 

K svátku jí přišla esemeska: Ať žije krásná, šťastná, vitální, energická, chytrá … (jméno si vyberte). Usmála se, to je pěkné jak ji vidí jiní. Pak se zamyslela. Je opravdu taková?

 

Budík na ráno si natahuje o jedenáct minut dříve. Zaklapne zvonění a zbylé minuty se protahuje v posteli, představí si celý den, během pracovního týdne včetně schůzek s klienty, podle toho si vybírá oblečení a vůni. Na zem vstává oběma nohama a vykročí pravou. Při pohledu do zrcadla pozdraví sama sebe: Pěkné ráno, sluníčko (to aby se usmála a protáhla vrásky okolo očí a úst). Každé ráno si myje i vlasy, pak je fouká v předklonu. Je to rychlé. Ke snídani má velký hrnek instantní kávy se smetanou a nenamazaný krajíc chleba, vždy, i kdyby zaspala, ale to se stalo jednou (její maminka má starost, když je ten chleba suchý, není-li i starý). Maluje se lehce. Krémy střídá již patnáct let každé dva až tři roky, nyní používá značku EL, zaretušuje svislou vrásku „stresovku“ mezi obočím, nanáší lehký make-up od MK, malé pihy na tváři ji nevadí, přece žádné nebe není bez hvězdiček, stíny dle oblečení, řasenka je od MF, tvářenku EL použije jen tak pro zdravíčko ve tváři, rtěnka ta musí být, oblíbená je v barvě vlčího máku.

 

V práci pije většinou jen stolní vodu. Chodí až na oběd. Polévku a přílohy jí poloviční, maso celé. Pokud jí v práci i během dne tak banány. Pokaždé si je před oloupáním umyje. Nechápe, proč to tak nedělají všichni. V době mezi půl šestou a půl sedmé večer se mění na saranče. Sní, co vidí. Maso, ovoce, čokoládu, zeleninu…  Nemusí bílé pečivo, doma si ho nekupují. Pak má nečisté svědomí. Kdyby to vše jedla průběžně během dne, neměla by tu pneumatiku. Jak říká manžel: Michelin má kvalitní. Karimatka na cvičení je tedy občas v pohotovosti.

 

Svou práci má ráda. Je pilná jako včelka, myšlení má převážně logické, občas zabliká šestý smysl. Vše musí být hned, a pokud něco vysvětluje, tak maximálně dvakrát. Má-li někdo opravdu lepší názor, přijme ho a pochválí. Nesnáší lež a líné lidi. Pokud někdo nezapadne do jejího tempa, pomyslí si: je to debil.

 

Pracuje ráda i na zahrádce, bere to jako protažení těla, ale s hlínou pouze v rukavicích.

 

Již se naučila relaxovat. Je sobecká? Miluje sudé a liché týdny. Jeden víkend tráví s manželem a druhý má sama pro sebe (manžel je v práci, velké dítě žije v jiném městě). A tak doporučuje všem: najděte si během měsíce alespoň jeden den jen pro sebe, třeba nedělejte nic nebo to co jinak nestíháte. Nebojte se, určitě to bude vyhovovat i ostatním členů rodiny. Třeba si řekněte: mám ráda sebe, jen sebe a pak ty ostatní, protože s nimi chci žít.

 

Má pořadník na doprovod na kulturní aktivity, vše se souhlasem manžela, její frekvence zálib je široká. Má schopnosti bílé čarodějky, ale pomůže jen, když se jí chce. Pohledem do očí vidí do lidí, vychází to. V pracovním procesu musí, ale ve svém volném čase si vybírá, neztrácí čas s osobami, které jsou negativní. Ona dobije baterky ostatním, ale kdo jí? Nedávno spadla přes retardér mezi koleje před jedoucí tramvaj. Odneslo to jen poškrábané koleno, roztržené žluté kalhoty a sedm dní napadání na jednu nohu. Že by to bylo věkem? Nebo pokyn k pokoře? Poděkovala: anděli a ségro, díky za záchranu.

Před spaním si promaže své tělo (již je to třeba): na tvář a krk krémy EL, na ostatní části občas kakaové máslo, v zimě pravidelně na průdušky tymiánová mast z Justu. Od té doby, co léčila přes čtyřicet jeden týden ostruhu na patě, tak si hýčká své nohy, na šlapky střídá krémy čtyři, oblíbený je levandulový Ozalin nebo  jalovcový. Je-li měsíc v úplňku, zatáhne si žaluzie. Než usne, tak si promítne celý den. To dobré i to špatné. Těší se na ráno, kdy se probudí a vše začne znovu.

 

 25.7.2011 - Povídky - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:24129x

Názory čtenářů

serafiva 6.11. 21:26
vždyť to říkám, krásná, šťastná, vitální, energická, chytrá, důsledná, společenská, vzdělaná, pracovitá, pozitivní ... :o)
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si