Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Dneska by to šlo

Jára se podíval z okna kanceláře. Nebe bylo šmolkově modré, lehký vítr rozhýbal větve stromů pod oknem, po chodníku chodili lidé v oblečení s krátkými rukávy. Šedivě modrým okem plánovaně za vadil  o ciferník s římskými číslicemi, pohled na hodinky mu rozšířil zorničky. Sám pro sebe se usmál.  „Dneska by to šlo." řekl nahlas a představil si nejeden půllitr oroseného točené piva, které si dá za pár hodin cestou domů v místní hospůdce.  

 

Po okně stéká proud silného deště. Jsou slyšet hromy i vidět blesky. Stékající voda hlučně dopadá na venkovní parapet.  Obloha je ošklivě šedivá, vlastně se ta barva nedá ani definovat. Venku je hnusně a to je celý týden očekávaná sobota, den volna. Jana se dlouze protáhla ve své široké posteli, přemýšlela nad tím, co vše chtěla udělat. V koupelně se pak na sebe usmála do zrcadla a nahlas si řekla: „Dneska by to šlo.“ a rozhodla se, že postel bude, v ten z nebe uplakaný den, to nejlepší místo na světě, kde se bude cítit báječně, i když tam bude sama, jen s hromadou časopisů, s TV před sebou a dobrotami jídla na tácu vedle sebe.

 

Je nedělní ráno. Digitální budík ukazuje něco po páté. Celou noc pršelo. Josef vstal a vyklání se z okna. Cítí vůní umytého lesu, na dvorku stojí  kaluže vody, mraky se pomalu trhají a mění barvu, za chvílí možná vyjde slunko. Přes flanelové pruhované pyžamo cítí na svém těle chlad, projede jim zima, zvedne si spodek pyžama, guma je nějaká vytahaná. Pohled mu sklouzne na jeho ženu. I ona asi pocítila chlad, ve spaní si povytáhla ke kolenům krátkou noční košilku a rukou hledala okraj peřiny. Lehce se pousmál, přikryl ji a řekl: „Dneska by to šlo.“ Pak jen potichu za sebou zavřel a uzamknul dveře. Na stole nechal lístek se vzkazem: klidně spi, šel jsem na ryby, doma budu až na oběd.

 

„Můj první den týdenní dovolené začíná.“ prozpěvovala si Jířa a do dřezu dala hrnek od překapávané kávy. Poté vzala tužku a papír a začala si plánovat úkoly na celý den, u druhého bodu se zastavila. Asi jsem blázen pomyslela si, vždyť mám zasloužené volno, mám odpočívat, zítra jedu na 4 dny na hory a tam si budu užívat, pomyslela si. Vyšla na malou lodžii a začala zalévat jediný truhlík s oblíbenými bylinkami. Ostré paprsky žlutého koláče ji lehce oslnily, dostala nápad. „Dneska by to šlo“ pověděla směrem ke slunci a šla si převléknout peřinu, naplnila pračku a zapnula bezsáčkový vysavač.

 

A co Vy, už Vás někdy napadlo říci si nahlas nebo potichu: „Dneska by to šlo.“ ? 1.5.2011 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2199x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si