Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Zajímavosti pro všechny

Zajímavosti pro všechny :)

Nošení dětí: pohodlná přeprava i bez kočárku

Nošení dětí je přirozené v mnoha kulturách a stává se stále populárnější po celém světě, představuje totiž návrat k přirozenému způsobu přímého kontaktu mezi matkou a dítětem. Nošení dětí je ideální, pokud máte miminko, které nechce být ani chvíli samo, potřebujete volné ruce pro další děti nebo práci, případně když se chystáte na výlet do míst nedostupných pro kočárek.


Způsobů nošení je celá řada a různé druhy je také možné vzájemně kombinovat. Nejlepší je, když si nošení vyzkoušíte a zjistíte, zda z vás bude jeho velký fanoušek, nebo ho využijete jen jako občasnou alternativu ke kočárku. Mezi základní druhy nošení dětí patří klokanky a nosítka, baby vaky a krosničky. Podívejte se s námi, které z uvedených způsobů nošení se hodí pro miminko a jak můžete nosit i odrostlejšího potomka.


 


Klokanky a nosítka


Klokanky a ergonomická nosítka jsou mezi rodiči velmi oblíbené, můžete v nich potomka nosit na břiše nebo na zádech v poloze vsedě. Ideální jsou pro děti od 3 do 12 měsíců, tedy zhruba do 10 kg váhy dítěte.


Výhodná je například  Chicco Go klokanka 2010, která je pohodlná a plně funkční, nabízí možnost nosit dítě ve dvou pozicích, čelem k matce, anebo čelem do světa. Druhá z uvedených pozic se doporučuje až od 4 měsíců věku. Díky vyztužené zadní opěrce je zajištěna správná poloha zad dítěte. Klokanka Chicco Go se hodí pro děti do 9 kg tělesné hmotnosti.


 


Baby vaky


Baby vak je látkové nosítko pro nošení kojenců a batolat hned od narození, dotahuje se pomocí speciální spony na jednom konci a je vhodný pro maminky, které mají obavu z uvazování dítěte na těle například pomocí šátku. Jeho výhodou je velmi snadná manipulace, děťátko lze do vaku jednoduše vložit i vyndat. Baby vak je vhodný hlavně pro nejmenší miminka, u většího potomka počítejte s tím, že se vám dříve pronese.


Některé baby vaky spojují více funkcí dohromady, dají se třeba použít jako nosítko pro nejmenší děti a zároveň jako fusak do autosedačky až do 8 kg tělesné hmotnosti. Vybrat si přitom můžete z řady materiálů, oblíbená je hlavně přírodní bavlna nebo měkký fleece. Například  Lodger nosítko a fusak Shelter fleece Artisan Folklore, je vyrobený ze 100% antialergického fleecu, má kvalitní sponu, testovanou na 40 kg, délka i hloubka je nastavitelná podle velikosti vašeho potomka.


 


Krosničky


Krosnička je vlastně nosítko s kovovou konstrukcí, svým vzhledem připomíná klasickou krosnu na záda. Krosnička se hodí zejména pro odrostlejší děti, od 7 do 36 měsíců, tedy pro děti, které se už umí posadit a vydrží delší dobu v poloze vsedě. U krosničky je dobré dbát na ergonomicky tvarované opěrky.


Maximální pohodlí během procházky nabízí například krosnička Chicco Caddy krosna 2010, která je vyrobena z velice lehkého hliníkového materiálu. Opěrky zad jsou polstrované a ergonomicky tvarované, takže umožňují optimální rozložení váhy dítěte. Krosnička má také nastavitelné bederní aramenní popruhy s polstrováním, takže je velmi pohodlná i pro rodiče. Součástí vybavení je odnímatelná sluneční stříška s pláštěnkou.20.4.2011 - Děti - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2182x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Elektrické vozítko je nyní dostupné pro každého!
Soutěž se stavebním materiálem Ytong
Vtipné a neuvěřitelné - jaké jsou příběhy účastníků ankety o stavbě domu?
Vybíráte dřevěnou podlahu?
Kočárek Teutonia BeYou! HB komplet - letní akce
Elegantní kočárek Teutonia Cosmo
Typové domy - lepší parametry s nižším rozpočtem?
Pozvánka na veletrh FOR ARCH 2011
Nízkoenergetické domy: investice do pohodlí
Neuvěřitelný příběh mého domu

CherryAnn - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si