Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Proč nás muži mění aneb druhá míza

„Pořídím si včely“ oznámil své drahé Slávek. Ta na něho upřela svůj rentgenový pohled a lehce ironicky podotkla: „No, tak si pořiď i závěť. Nezapomeň, že jsi alergický na včelí bodnutí. Chceš skončit zase na kapačce? Víš, jak to dopadlo, když jsi jednou pomáhal dědovi stáčet med. Máš málo práce? Kdy to budeš stíhat? Večer budeš jako guma. 


Partnerství je vlastně stále boj o přežití. Kompromis to chce dávku trpělivosti, důvěry, slušnost, zodpovědnost a lásku. Musí chtít oba. Je to tanec životem. Pokud necítíte souznění, ztrácíte se na parketě. Každý hledá konec své nitě a doufá, že s uzlíkem starým nebo novým najde opět své klubíčko. Život by vás měl bavit, vždyť v něm hrajete hlavní roli.


 Sláva se usmál a začal obhajovat svůj plán: „Drahá, přemýšlel jsem o životě a zjistil jsem, že ho mám rád. Kéž by to vydrželo. Jen jsem nějak nepochopil, proč spousta mužů na přelomu čtyřicítky až padesátky mění své ženy. Auto, byt, místo o dovolené, nový střih vlasů nebo již bez, mladou sekretářku to beru, ale proč si zvykat i na novou babu? Já si koupím úly, včely. Za dva týdny mám první víkendový kurz Včelař začátečník. Neboj, přežiju to, ale závěť přesto napíšu a koupím si veškeré ochranné oblečení. Prevence je důležitá, jak v osmnácti tak ve čtyřiceti pěti. Víš, jak budu mezi chlapy perlit, když řeknu: ženu mám stále stejnou, ale mám nové včely.“


Co vede muže k tomu, aby ženy opouštěli? Navíc někdy ztratí pouto se svými dětmi, příbuznými, přáteli. Třeba jim vadí klid a částečný stereotyp, který většina z nich poté opět vyžaduje. Možná je to adrenalin, prožít určitou část života, která byla pěkná, ještě jednou, znovu, s někým jiným a stejně zajímavě, vlastně ještě zajímavěji. Nebo se bojí stáří a očekávají, že nová drahá bude mít větší soucit a bude lepší ošetřovatelkou, je mladší, tak má více síly. Třeba právě proto se oženil náš Božský Kája.


Mezi přáteli, obchodními partnery i v rodině je Sláva frajer. On nemá jen jednu babu navíc. On má celý harém. Tisíce včel a v každém úlu navíc jednu královnu. Jeho drahá je na něho hrdá. On nemusí bojovat s krizí středního věku. Všechny ty  p í ch a č k y  mu schválila. Ona si dává med do čaje, on si doma medem sladí i šálek espressa.


Jiný bojovník místo čekání na návštěvu druhé mízy leze po horách, další navštěvuje pravidelně thajské masáže, jiný se schází třetí čtvrtek v měsíci v tělocvičně s partou přátel ze střední školy, někdo má jednou měsíčně sdružení se sousedy z ulice v restauraci U Bivoje. Původní své drahé si ponechali.


Bojovník pan Standa, ten dostal ke svým padesátinám ustájeného koně. To je taky koníček, který pěkně utahá. Navíc koňská kopyta nechávají otisky svých podkov, trasa projížděk je většinou známá. A on je pak utahaný a je rád, že je doma. Pěkně si to vymyslela jeho paní.


Také přemýšlíte o nové životní etapě? Ať je jakákoliv, bude a je to vaše rozhodnutí. Žijeme proto, abychom si svůj život prožili tak,jak si myslíme, že to bude nejlepší. Jen nezapomeňte, že za všechny výhry i prohry si můžeme sami. Všechny dny nejsou medové. Dávejte pozor, abyste  n e p í ch l i  do vosího hnízda. 20.2.2011 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3913x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si