Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Plesy

 

Ples pro někoho radost, pro někoho povinnost, pro někoho jen slovo.

 

Většina z nás si vzpomene na hasičský bál v česko-italském filmu Miloše Formana Hoří, má panenko. Někoho jiného napadne pohádkový bál, kde skromná Popelka ohromí svou krásou a ladným tancem s princem, ale o půlnoci utíká zpět domů, na schodech ztratí střevíc, bohatý princ ji pak několik dní hledá, nalezne, obuje ztracený střevíc, políbí a vezme si ji za ženu. A kdyby žili, tak jsou spokojeni dodnes.

 

Šťastné jsou i děti, které jdou na svůj maškarní ples, jejich rodiče jsou zase spokojeni, že pro své ratolesti vyrobili, koupili nebo vytáhli ze skříně originální kostýmy a fotky nebo jiná dokumentace se opravdu vydařila.

 

Pro někoho je to tzv. uvedení do společnosti, před dnem s velkým „D“ se pečlivě připravuje, trénuje kroky, učí se etiketu, nechává si šít šaty nebo oblek na míru. Jeho rodiče mu zapůjčí svého vizážistu, kadeřníka, švadlenku nebo krejčího, schválí tanečního partnera. Debutantský ples je prestižní záležitost, vše je dáno pravidly.

 

A vy, máte fotku nebo své první a zároveň poslední bílé rukavičky ze svých tanečních? Vzpomínáte si na báječné chlebíčky a limonádu o přestávce, pošlapané boty, zvýšený tlukot srdce po oznámení tanečního mistra: „Zadejte se prosím“? Jste absolventy nebo právě navštěvujete taneční kurzy pro dospělé? Blahopřeji vám, užívejte si tanec životem.

 

Radost má ten, kdo rád tančí, během tance chce na pár chvil cítit souznění, užít si v těsném objetí osoby své milé, ztratit se v rytmu hudby a pomalu se točit a točit…, má příležitost si obléknout společenské oblečení, těší se na setkání s přáteli nebo naopak si najde přátelé nové. Jiný se zase nemůže dopočítat, kolik losů v tombole si koupil a zda vyhraje alespoň jednu cenu. Jo, a pokud nevyhraje, tak nevadí, má přece štěstí v lásce a to se taky počítá, takže to pak hlasitě u svého stolu komentuje. A pokud opravdu nic nevyhrál, tak to je přece důvod k návštěvě baru, ale ten je vlastně po celý večer. Plesová noc je dlouho mladá.

 

Povinnost je něco co musíme, pevně jsme přesvědčeni, že to neděláme dobrovolně. Kdyby na nás sáhla, dotek by nás bolel. Někdo musí na ples z důvodu, že se jedná o ples firemní a docela se hodí „ být viděn“, jiný je vlastně povinný doprovod partnerky či partnera, a tak to z lásky přetrpí. Jak by bylo doma na gauči nebo v křeslo fajn, místo v oblečení, které škrtí, ve kterém je zima nebo teplo, v botách, které jsou těsné nebo nízké či vysoké.

 

Slovo je popis nebo označení něčeho, co nás míjí. Škoda, že ho neznáte. Bál, ples to je pár písmenek a tolik zážitků, jen musíte být u toho. Porušte své taneční tabu a vyzkoušejte to. Třeba tím někomu uděláte radost. Ta je vždy vítána a moc nás nestojí.

 

 16.1.2011 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:2980x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si