Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Bruselská paštika

Znáte ten pocit, kdy dostanete během dne chuť na něco dobrého? Možný nákup gurmánského zážitku máte ovšem až cestou z práce domů. Sice stále nevíte, co to bude, ale již se chystáte to vypátrat.


Fronta v lahůdkách se přede mnou krátí. Korpulentní paní již platí a potom velmi pomalu dává nákup do tašky. Ochotně, ale také velmi pomalu, protože každou věc si několikrát osahá a přes obal oslintá, jí pomáhá dítě. Je asi tříleté, okaté, s hnědými vlásky, tričkem potřísněným od jídla, ruce má celé ulepené a špinavé, asi od nějakých pamlsků. Celou dobu stálo a posouvalo se na skleněné polici, která je pod skleněnou vitrínou a vlastně má sloužit jen k odložení tašek. Oblé sklo vitríny, tak bylo po celé délce tří a půl metrů označkované upatlanou dětskou dlaní. Najednou se prodej zpomaluje. Jedna z ochotných prodavaček bere čistící přípravek a hadr. Jde mezi zákazníky a od konce vitríny začíná čistit skleněnou plochu. Zbývající paní prodavačka jen lehce pokrčí rameny a čeká, až se dostanu přímo před ní. Nedostanu, paní přede mnou stále balí a dítě pomáhá. Prodavačka se tedy posune za mnou a k váze vždy doběhne.


Už ji vidím. Na ni mám celý den chuť. Bruselská paštika s brusinkami. Beru jednu a vyslovuji další přání. Prodavačka paštiku namarkuje a pokládá na vrchní skleněnou desku vitríny, ovšem do prostoru, kde stále stojí nakupující paní přede mnou, mezitím váží a balí můj další nákup. Najednou vidím, že paštiku podává dítě, stále stojící na odkládací polici pod vitrínou, své mámě a ta dává mou paštiku do své tašky. To neé. To je můj nákup. Paní ho podá dítěti a to položí moji paštiku zpět. Prodavačka vezme paštiku k sobě a položí vedle váhy. Požádám o opláchnutí paštiky, i když je   v omývatelném obalu. Prodavačku ji odloží do umývadla. Vyčkává, až se řada opravdu posune, a já stojím přímo před ní a podává mi jinou krabičku s paštikou. Fronta za mnou mne sleduje. Poděkuji za ochotu. Zaplatím a při odchodu se střetnu s pohledem pána v dobře padnoucím obleku se sněhově bílou košilí a kravatou s geometrickým vzorem. Usmějeme se na sebe. Jen podotknu, že nejsem rasistka. Mám jen ráda nerozmazlené děti a čisté ruce. Při zavírání kabelky ukážu na vlhčené toaletní ubrousky. Pán se mi stále díval do očí a poznamenal, že to přece vidí. Poté věnoval svůj úsměv a pohled prodavačce a požádal o jednu paštiku …


Všem zbývajícím v řadě jsem řekla na shledanou a těšila se domů na čerstvý český chléb a bruselskou paštiku s brusinkami.


  27.12.2010 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3131x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si