Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Život okolo mne

Nejen cestou z práce a do práce

Romantik aneb workoholik dnem i nocí

Dominika poznala Šimona na jednom pracovním jednání. Setkali se až na třetí pokus. On byl stále na cestách a s omluvou vždy hlásil náhradní termín. Během jednání byl stručný a jasný. Vysvětlil své požadavky a očekával cenovou nabídku. Pokud možno hned. Při loučení přidal poprvé úsměv a tlumeným hlasem dodal: „bylo mi potěšením, je mi líto, že jsem naše setkání stále odkládal, již se to nestane“. Poté během následujících pár hodin několikrát volal a ptal se, zda-li jasně řekl, co jejich firma potřebuje a jak si to představuje on sám.  Dominika mu vždy s úsměvem do telefonu odpověděla, že dle jeho podkladů již na tom pracuje, ale vlastně momentálně ji od práce zdržují jeho telefony. „Spadla jste mi totiž do oka“ byla jeho rychlá odpověď a zavěsil.
 

 

Šimon pracovní nabídku přijal a s podepsanou dohodou přinesl i květiny. Žluté růže. Dominika se usmála, kytice byla nádherná, velká a voňavá. Jen si pomyslela „žlutá je žárlivost, to bude p ř í p a d“.


 

Poté se spolu setkali několikrát. Jen tak u šálku čaje. Měli si o čem povídat. Jediné co ji zarazilo, bylo, že Šimon se vždy vracel do práce. S láskou vyprávěl o své ženě, ale stále častěji ji začal porovnávat s Nikou. Že voní každý den jinou vůní, že má ráda všechny barvy duhy a že se stále usmívá. Jeho paní prý nemá ráda změny, a že on je stále v práci, že domů chodí jen spát a to navíc zřídka.


 

On se ale domů netěšil stále častěji. V práci si pořídil náhradní obleky, košile, prádlo, boty. Stále tvořil nové rozpočty a programy. Čas si udělal jen na krátké setkání s Nikou. Bylo to krátké nabití baterek, říkal vždy. Zamiloval se do ní, do jejího pozitivního náhledu na svět. Začal ji psát každý den básničky. Krátké verše o lásce a životě. To byla jeho druhá pauza v práci. Ta první byla na jedno jídlo během celého dne. Ona jediná mu dokázala říci, že je vlastně nemocný, že se má léčit. Že je w o r k o h o l i k.


 

Šimon se tomu bránil, on přece jen pracuje, chce zabezpečit rodinu. SEBE, svou paní a dítě. Nemůže ztrácet čas tím, že pojede z práce a do práce. Tak byl v práci téměř nonstop. Sprchovat se chodil před zapnutím alarmu v celé budově, poté pokud chtěl jít na toaletu, se již musel plížit pod paprskem čidla. Po koberci do čtyřiceti centimetrů nad zemí. Tak raději nepil. A pracoval. Dle jeho slov spal s hlavou na klávesnici nebo v křesle pro hosty, asi tak tři hodiny denně po půl třetí ráno. Pak mohl znovu do sprchy. Alarmy se vypínaly. Kanceláře si vzaly do své pracovní náplně úklidové služby.


 

Dominika se náhodou sešla s jeho paní. Byly si navzájem představeny na jedné společenské akci. Do té doby se neznaly. Neřekla jí nic o setkání u šálků čaje a básničkách jen pro ni. Šimonova žena byla utrápená. Říkala, že dle jeho přání si pořídila nové doplňky a vůně, které měl okolo sebe Šimon tak rád.  Ale, že ho ztrácí. Že tak nemůže žít, že potřebuje okolo sebe muže a lásku.


 

Po několika dnech Šimon Nice napsal, že chce změnit způsob života, že má dovolenou a jede s paní na týden hory. Tam si spolu vše vysvětlí a on si určitě na práci ani nevzpomene. Druhý den poslal sms, že jí koupil na památku talisman z hor. Úplně stejný koupil i své ženě a kolegyni v práci. Taky na památku. Vrátili se po několika dnech. Neměli si o čem povídat.


 

Po pár měsících se rozvedli. Jeho paní odešla za prací do jiného města. On odcházel z práce před zapnutím alarmu a hledal novou lásku. Určitě ji našel. Básničky píší jen romantici.


 

Nezapomeňte si spolu doma povídat. Nebudete muset bloudit po horách nebo dlouhých chodbách v ...


 

 13.10.2010 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:1919x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Sarbedka - Život okolo mne
Lžičky aneb Vím, že tě mám
Maska
Tajné nákupy
Mezi nebem a zemí
Od té doby
Lenora
Zvěřinec na gauči aneb s kým máme tu čest
Sebevědomí
Turecké lázně aneb očista těla
Matko, já tě zabiju aneb strach

Sarbedka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si