Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :)

Finclub Vám nabízí velké množství výrobků z oblasti zdraví, krásy a péči o domácnost. Chceme pomáhat všem na cestě ke zdraví, k úspěchu a seberealizaci. Využívejte výhod zákaznických a spotřebitelských klubů za nákup jejich výrobků. Připravujeme dárky, slevy, akční balíčky, speciální nabídky a spoustu dalších výhod - třeba i možnost výdělku a kariéry. MOJE STRÁNKY

Kdo by nechtěl být štíhlý a krásný?

 


Dieta neznamená hladovět. Chceme-li snižovat svoji hmotnost, musí být příjem energie nižší než výdej energie. Toho dosáhneme omezením energetického příjmu a současně zvýšením fyzické práce. Tablety, které používáme k redukci váhy, nemohou mít efekt, pokud současně nezměníme životní styl. Léčba obezity je dlouhodobá a trvá řádově měsíce až roky a váhový úbytek by neměl v dlouhodobém měřítku překročit 2 kg za měsíc.Nyní praktický návod, jak na to:

1. Od začátku musíme pravidelně sledovat svoji hmotnost a současně měřit obvod v pase. Hodnoty si zapisujeme do diáře. Měření je vhodné provádět ve stejnou dobu, nejlépe ráno.

2. Vypracujeme si seznam jednotlivých potravin, nebo si obstaráme nějakou tabulku s odpovídajícími energetickými hodnotami a obsahem živin.

3. Zapisujeme si do deníčku každé jídlo, které v průběhu dne sníme. Mnohdy si ani neuvědomíme, zejména v prvních dnech, kolik toho po těch "troškách" zkonzumujeme.

4. V průběhu dne nesmíme cítit hlad. Jídlo si rozdělíme nejméně na 8 dávek denně. Stačí mít po ruce jablko, trojúhelníček nízkotučného sýra, okurku.... tedy nějakou nízkoenergetickou stravu.

5. Z hlavních jídel dáváme přednost těm, které jsou nízkokalorické. Vhodné je jako předkrm zařadit salát, pak s přestávkou hlavní jídlo. Nikdy nespěchejte, nemusíte sníst vše, co je na talíři. Nejezte u televize, nečtěte při jídle.

6. Strava musí být pestrá. Jezte vše, ale v rozumné míře. To znamená, že vám není nic zakázané. Pokud však "zhřešíte", například si vezmete čokoládu, musíte v denním programu upravit jídelníček tak, aby se to příliš neprojevilo na celkové energetické hodnotě stravy. .

7. Nesmíte zapomenout na pohybovou aktivitu, přiměřenou svému věku a schopnostem. Výborné je plavání, stačí však i procházky, přestat používat výtah, nejezdit všude autem a veřejnými dopravními prostředky.

8. Nesnažte se redukovat svoji váhu příliš razantně. Při úbytku 1-2 kg za měsíc zhubnete za rok 12 - 24 kg. Rychlejší pokles váhy je nebezpečný. Může vést k odvápnění kostí, zvýšené únavnosti, nervozitě a celé řadě dalších komplikací. Při těchto rychlých dietách ztrácíte zejména aktivní svalovou hmotu, nikoliv však tuk.

9. V průběhu redukce váhy nesmíme zapomenout na zvýšený příjem vitaminů, antioxidantů. Tím současně podporujeme látkovou výměnu. Vhodný je fin XYLIACERTABS.

l0. Redukce váhy bývá často spojena se zácpou, která je způsobena sníženým příjmem potravy. Nesmíme proto zapomínat na dostatečný přívod vlákniny, zejména zeleniny a ovoce, pokud možno v syrovém stavu. Nedostatek těchto potravin je dobré doplnit některými dalšími potravinovými doplňky, kterých je v naší nabídce celá řada. Zdrojem vlákniny může být fin CHLORETABS či fin SPIRDIETABS. Aby tyto preparáty měly úspěch, musí se zapíjet dostatečným množstvím vody a to nejméně 0,5 l. Efekt je pak dvojí. Jednak snižují chuť k jídlu a jednak svým objemem nahrazují snížený přívod stravy. Navíc některé z nich jsou zdrojem minerálů, vitaminů či aminokyselin.

11. Dalším vhodným doplňkem je fin CITRIKROMTABS, s jeho pomocí se stává hubnutí pohodlnější. Jeho hlavní složka, kyselina hydroxycitronová zabraňuje v organizmu enzymatickým pochodům, při kterých dochází k přeměně nadbytečných sacharidů, přijímaných v potravě, na podkožní tuk. Je účinný i u jedinců s geneticky zvýšeným ukládáním podkožního tuku. Chrání tak vlastní bílkoviny organizmu a tím i aktivní svalovou hmotu. Další složka, chrom pikolinát, pak navíc snižuje chuť k jídlu a současně brání znovuvytváření tukových zásob. Chrom se uplatňuje u metabolismu cukru, napomáhá snižovat LDL - cholesterol v krvi. V každém případě si však musíme uvědomit, že pomocí tohoto preparátu nezhubneme "u televize", takové zázračné preparáty neexistují, ale je nutné doplnit přiměřené zvýšení pohybové aktivity s postupnou úpravou jídelníčku. Předností preparátu je však to, že při likvidaci tukových polštářů se s fin Citrikromtabsem necítíme unaveni, nedochází k tzv. "jo-jo efektu" a to i v případě menších porušení životosprávy, což bývá důvodem k selhání většiny diet. Musíme jej však jíst 1-2 hodiny před jídlem a dostatečně zapít.

12. V průběhu redukce váhy nesmíme zapomenout na dostatečný přívod tekutin. Vhodné jsou nízkokalorické nápoje, mezi něž patří také náš FINEDRINK.

13. Nepodléhejte panice, když se pokles Vaší hmotnosti na nějaký čas zastaví. Toto je zcela normální, neboť hubnutí není nikdy plynulé a rovnoměrné. Nejhorší jsou krátkodobé diety na několik týdnů. Ty obvykle skončí ještě větším váhovým přírůstkem, než jsme před zahájením diety měli. Pokud tedy chcete hubnout, musíte být trpěliví a věřte, že se Vám to vyplatí. Novým preparátem, který doplňuje účinky fin Citrikromtabsu, je fin CLAtabs. Účastní se tukového metabolismu, zpevňuje svaly a zejména zlepšuje spalování tuku v organismu.

MUDr. Roman Jelínek

(Časopis FINCLUB 3/98)

Všechny produkty si můžete zakoupit na www.azdistribuce.cz


 17.1.2010 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:7342x

Názory čtenářů

Iva1212 10.9. 22:25
Celkem dobře napsaný návod pro zdravé hubnutí. Co však mohu doporučit je Liposukce, která spojuje Vámi popsaný postup a zaručené výsledky.
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Ošetření pleti krok za krokem
Pracovat tvrdě nebo chytře? Volba je na vás
Nová antioxidační kosmetika s GOJI a granátovým jablkem
Za pár kaček spousta oblečků
Skvělé slevy 20% a 30%
Pro voňavé, klidné a spokojené dítě
SLEVA 15% - VYUŽÍVEJTE VÝHOD
Slevy 20% a 30% - Nakupujte výhodně
Test na skryté krvácení ve stolici může zachránit život
Jak být odolný a nebát se číhajících nástrah

-Zuzik- - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si