Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :)

Finclub Vám nabízí velké množství výrobků z oblasti zdraví, krásy a péči o domácnost. Chceme pomáhat všem na cestě ke zdraví, k úspěchu a seberealizaci. Využívejte výhod zákaznických a spotřebitelských klubů za nákup jejich výrobků. Připravujeme dárky, slevy, akční balíčky, speciální nabídky a spoustu dalších výhod - třeba i možnost výdělku a kariéry. MOJE STRÁNKY

Kolagen pro pružné klouby a pleť bez vrásek

 


K nejčastějším kloubním onemocněním patří osteoartróza. Tato nemoc je důsledkem stárnutí a opotřebování kloubů, je klasifikována jako soubor degradačních a zánětlivých pochodů, které destruují kloubní tkáně. Artrózu způsobují různé faktory, v mnoha případech vzniká následkem přetěžování kloubů. Chrupavkové buňky pak produkují nekvalitní mezibuněčnou hmotu, která neumožňuje normální funkci kloubu. Chrupavka ztrácí pevnost a pružnost, rozvlákní se, praská, snižuje se její tloušťka.

 

Kolagen - důležitý už od mládí

Chrupavka v kloubu je až ze 40 % tvořena kolagenem. Této látky potřebujeme velké množství, protože až polovina bílkovin v těle je tvořena právě kolagenem. Organismus hospodaří s kolagenem podle důležitosti tak, aby nedošlo k ohrožení základních funkcí. Proto bychom neměli podceňovat příjem kolagenu a brát vážně i mnohdy nenápadné signály, které nám naznačují, že se v našem těle něco děje - např. zhoršení stavu pokožky, vypadávání vlasů, lámavost nehtů, loupání v kloubech nebo bolesti zad. Podle odborníků již ve 25 letech dochází k prvnímu opotřebování kloubů. A už od tohoto věku je někdy potřebné pravidelně dodávat tělu kolagen, který je velmi důležitý pro správnou funkci a stavbu kloubních chrupavek, pouzder, vaziv a kůže.

Kvalita kolagenu určuje správný růst, pevnost, pružnost i stav zavápnění kostí, kvalitu, pevnost, pružnost a stárnutí pokožky, hlavně tvorbu vrásek. Určuje i kvalitu vazů, sklon k nestabilitě kloubů, např. dispozici k rozvoji plochých nohou, kvalita kolagenu v cévních stěnách určuje sklon k tvorbě křečových žil.

 

Který si vybrat?

Nás zajímá doplnění kolagenu důležitého pro správnou funkci chrupavek, pro možnost regenerace poškozené a opotřebené chrupavky, ať už věkem, následkem závodního sportu, po úrazech nebo jinými nemocemi.

Kolagen v potravinách obsahuje asi 90 % vody. Právě nutriční doplňky, tzv. chondroprotektiva (látky ochraňující chrupavky), prošly v minulých letech velkým rozvojem. Na našem trhu se objevilo množství preparátů různého složení a forem. Na základě stále pokračujících laboratorních výzkumů i klinických studií byly mnohé obsahové látky překonány a nahrazeny.

Jednou z nich je např. i želatina jako perorálně (ústy) podávaná forma kolagenu - stavebního kamene kloubní chrupavky.

Ta je v moderních preparátech nahrazována organismem snadněji využitelnou formou kolagenu - na příklad tzv. kolagenním hydrolyzátem, nebo je kolagen sušený lyofilizací (je zbavený vody a má houbovitou konzistenci).

 

Výborně vstřebatelný kolagen z Finska

Doplněk stravy fin Flexigel je zdrojem kolagenu v podobě koloidního roztoku, což zaručuje jeho výbornou vstřebatelnost - jeho efektivita je ve srovnání s jinými formami kolagenu podstatně vyšší. Podoba koloidního roztoku a s ním spojená vysoká účinnost není momentálně dosažitelná ani překonána žádnou jinou formou (granulovanou, sypkou, krystalickou).

Kolagen v roztoku je přírodního původu a je zpracován speciálním patentovaným technologickým postupem tak, aby se maximalizovala jeho biologická dostupnost pro organismus. Přípravek je navíc obohacen o B vitaminy a hořčík a jeho chuť je vylepšená koncentrátem z černého rybízu.

 

Fin Flexigel - pro všechny věkové kategorie

- Obecně doplněk s obsahem kolagenu doporučuji dětem v období zrychleného růstu, sportovcům, seniorům i ženám kolem menopauzy. Vhodný je pro těžce pracující osoby, lidi s nadváhou či s namáhanými klouby.

- Při výraznějším opotřebení kloubů nikomu neslíbím, že mu „narostou nová kolena či kyčle“, ale tento doplněk může výrazně zmírnit potíže, zlepšit pohyblivost kloubů, zpomalit další zhoršení opotřebení.

- Vzhledem k přítomnosti kolagenu v kůži, vlasech a nehtech předpokládám i možnost zlepšení, vyhlazení a omlazení pleti, ozdravění vlasů a nehtů. Proto nejvíce odkazů o kolagenu najdeme v souvislosti s kosmetikou, s péčí o pleť, s omlazovacími kúrami, vyhlazováním vrásek.

 

MUDr. Dalibor Ostrý

(Časopis FINCLUB 2/2009)
17.12.2009 - Zdraví - Komentářů:1 - Přidat komentář - Přečteno:9936x

Názory čtenářů

dominika.cerna 31.7. 10:14
Výborný na klouby je colavital. Obsahuje kolagen a šípek.
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Ošetření pleti krok za krokem
Pracovat tvrdě nebo chytře? Volba je na vás
Nová antioxidační kosmetika s GOJI a granátovým jablkem
Za pár kaček spousta oblečků
Skvělé slevy 20% a 30%
Pro voňavé, klidné a spokojené dítě
SLEVA 15% - VYUŽÍVEJTE VÝHOD
Slevy 20% a 30% - Nakupujte výhodně
Test na skryté krvácení ve stolici může zachránit život
Jak být odolný a nebát se číhajících nástrah

-Zuzik- - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si