Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Povídky

Pro ty, co si chtějí občas něco přečíst..

Probuzení 2: 8. část

„Leah se otiskla.“

 

„A?“ nechápala jsem.

 

„No… otiskla se ve stejnou dobu, jako Seth, vlastně do Juliina bratra.“ začal Sam s vysvětlováním.

 

„A kde je vlastně Leah?“ zeptal se Jacob.

 

„To je právě ten problém. Luk, Juliin bratr, se nemůže přestěhovat kvůli práci, tak šla Leah za ním do Evropy.“ Samovi poklesla ramena.

 

„Zdá se, že nám rodinu nekradou jen upíři.“ pousmál se na mě.

 

„Takže?“ vyčkával Jacob.

 

„Chtěl jsem se ti omluvit, že jsem byl tak zatvrzelý vůči Cullenovým, že nám tě odvedli. Myslel jsem si, že kdyby ses otiskl do člověka, nestalo by se to. Ale jak jsem zjistil, stát se může všechno.“

 

Jacob Sama prudce objal. „Díky, bráško, žes prozřel.“ dobíral si ho.

 

„Má někdo hlad?“ nadhodila Emilly. Ale úplně zbytečně. Jako by nevěděla, že oni mají vždycky hlad. Nad touto myšlenkou jsem se pousmála.

 

„Pomůžu ti.“ nabídla jsem se a Emilly mě zavedla do kuchyně, kde u plotny stála malá, tichá dívka. Přesně typ mé kamarádky Sarah.

 

Emilly si všimla mé reakce, když jsem se zastavila a zaraženě sledovala tu mladou dívku.

 

„Děje se něco?“ zeptala se starostlivě.

 

„Vypadá jako moje nejlepší přítelkyně, o kterou jsem nedávno přišla.“ pípla jsem. „Povídal ti Seth, co mu Jacob psal v jednom z dopisů?“

 

„Ach ano. Sam mi to pověděl. Myslím, že ve skrytu duše byl rád, když dostával zprávy o vás prostřednictvím Setha, ale nikdy to neřekl nahlas. Je mi moc líto, co se s ní stalo.“

 

„Já… já jsem Julie.“ podávala mi ruku na seznámení ta mladá, plachá dívka. „Ty jsi Renesmee, viď? Seth o vaší rodině pořád básní, že mám pocit, jako bych vás všechny znala osobně.“ usmála se bojácně. Když jsem jí pozorně pohlédla znovu do obličeje, už mi tolik nepřipomínala Sarah. To mě uklidnilo.

 

„Mrzí mě, že nemůžu říct o tobě to samé. Dozvěděla jsem se o Sethově otisku až dnes v autě.“ řekla jsem na svou omluvu. „Copak se to tu vaří?“

 

„Děláme srnčí guláš. Kopu guláše. Však víš, jak jsou hladoví.“ usmála se Emilly.

 

Otočila jsem hlavu ke stolu a všimla si velké mísy přikryté utěrkou.

 

„Těsto na knedlíky?“ zeptala jsem se Julie. Přikývla. „Připravím je a uvařím, vy se starejte o ty hrnce, ať to stíháte všechno.“ řekla jsem k oběma.

 

Věděla jsem, že chvíle, kterou jsem s Emilly a Julií strávila v kuchyni, chlapi využijí, aby spolu podrbali. Koneckonců se dlouho neviděli a bylo toho spoustu co vyprávět. A byla jsem na sebe patřičně hrdá. Přeci jen se můj nápad ukázal jako velice dobrý, Jacob byl teď ve svém živlu, byl šťastný.

 

„Máš prstýnek?“ zeptala jsem se Julie, když jsem pokládala dvě šišky knedlíku do vroucí vody.

 

„Jojo, mám. Koukni.“ zatetelila se a zvedla levou ruku. Prstýnek, který se vyjímal na jejím prostředníčku, mi byl povědomý. Zvedla jsem jedno obočí.

 

„Seth se trochu opičil po Jacobovi. Nevěřila jsem, že se mu to povede, takže jsem byla opravdu mile překvapená, když přišel se stříbrným prstýnkem místo dřevěného.“ usmála se.

 

„Taky jsem byla pěkně napnutá, když mi došlo, kam Jacob odešel. Byl to ráno tak tajnůstkářský, ale nedoběhl mě… Netrvalo mi dlouho a přišla jsem na to, co jde udělat.“ ušklíbla jsem se při té vzpomínce.

 

„Ti naši kluci jsou stejně zvláštní. Jsem moc ráda, že existuje otisk. Je to jakási jistota, kterou normální člověk mít nebude.“ přikývla Julie.

 

„Pozor na to slovo normální.“zvedla jsem prst a zasmála se. „Jsem na to trochu háklivá, protože tím slovem jsem se tak trochu zaobírala a nahání mi husí kůži.“

 

Emilly s Julií se na mě nechápavě podívaly, když jsem se nepřestávala smát.

 

„Jak to myslíš?“ podivila se Emilly.

 

„Ale to nic… to byly jen mé praštěné myšlenkové pochody. Zkrátka tohle slovo nepoužívám, radši. Nevěřím totiž, že něco jako normální existuje. Aspoň do té doby, než mi ho někdo vysvětlí tak, že to pro mě bude pravá definice.“ Nechtělo se mi vysvětlovat úplně všechno, a tak jsem to trochu zjednodušila. Pochopily.

 

„Ty knedlíky by už měly být.“ namítla Emilly a zkontrolovala ty dvě šišky, zda už jsou uvařené. „Dáš sem další?“ otočila se na mě.

 

„Mám se zeptat, jak jste na tom s jídlem.“ ozval se ode dveří Paul. „Chlapi mají hlad.“ uchechtl se.

 

„Kdo si počká, ten se dočká.“ vyplázla jsem na něj jazyk jako malá holka. „Jsou hotové zatím dva knedlíky.“

 

„No…to je akorát pro mě, dej to sem.“ zasmál se Paul, ale ještě než stačil sáhnout po šišce, dostal vařečkou ránu přes ruku.

 

Vypukl v hurónský smích a šťouchl do Emilly, která se napřahovala k další ráně, oči rozšířené pobavením. Asi to tu bylo běžné.

 

„Ty si myslíš, že mě takováhle malá vařečka zastaví?“ dobíral si ji, ale pomalu se otáčel k odchodu. „Jdu tlumočit tvůj vzkaz.“ prskal smíchy a kráčel pryč.

 

„Drzoun jeden.“ odsekla Emilly, ale bylo na ní vidět, že se na něj ani trochu nezlobí.

 

„Takovou zábavu tu, předpokládám, máte asi každý den, co?“ podívala jsem se pobaveně na Emilly.

 

„Víš, bude to znít ode mě asi divně, ale od té doby, co tu není Leah, je každý trochu uvolněnější. No, vlastně jsme ani nemohli pořádně zjistit, jaké by bylo, kdyby tu zůstala, protože se odstěhovala hned potom, co se otiskla. Za dva dny prostě odjela. Jen se přišla rozloučit. V tom spěchu jsem ani nezaregistrovala, jestli je její negativní energie pryč, ale už v jejím zájmu doufám, že ano.“ vysvětlila mi Emilly. „Přesto se ale cítím sklíčeně, že mám radost, že je moje sestřenice pryč.“

 

„Já jsem ani neměla možnost ji blíž poznat. Ale pokud se do ní brácha zamiloval, nebude tak špatná. V jádru bude určitě hodně dobrá.“ přidala se Julie. Nesmělost už byla pryč.

 

„No, pokud si dobře vzpomínám, Jacob byl taky dost mrzutý tenkrát kvůli tvé mámě.“ řekla Emilly ke mně. „Když zjistil, že se chce stát nesmrtelnou, ničilo ho to a otravoval tím ostatní. A to, jak jí obelstil tenkrát u toho stanu…“ zamračila se. „Kluci mu to vyčítali.“

 

Věděla jsem, o čem Emilly mluví a zasmála jsem se tomu.

 

„Mně naštěstí nikdy nemusel obalamutit, aby mě mohl políbit.“

 

Julie s Emilly se tomu zasmály se mnou.

 

„Je tu něco, čemu bych se mohl taky zasmát?“ ozval se Jacobův hlas za mými zády.

 

„No… mluvili jsme… o tobě.“ chichotala se Emilly. „Jinak, Jaku, tohle je Julie.“ pokynula hlavou směrem k Sethově snoubence.

 

„Kurňa, já jsem ale nezdvořák.“ praštil se pěstí do čela Seth, který se během pár vteřin objevil vedle Jacoba. „Miláčku, promiň mi to, měl jsem tě představit já.“ popošel k Julii a políbil ji.

 

„Já se nezlobím, přijel ti kamarád, dá se to pochopit.“ usmála se na něj.

 

„Ne, nedá, přeci na tebe nesmím zapomenout. Jacobe, tohle je moje snoubenka, Julie, Julie, tohle je můj skoro bratr Jacob.“ napravil rychle vzniklé fópa.

 

„Těší mě.“ řekli oba současně, když si podávali ruce.

 

„Á… koukám, že jsi to vyzkoušel taky.“ pokynul Jacob očima směrem k Juliinému prostředníčku na levé ruce.

 

„Nevadí ti to?“ zeptal se Seth.

 

„A to jako proč?“ zasmál se Jake upřímně. „Vždyť to není moje legenda. Já ji jen vyzkoušel a fungovala… Sice ne zlato, ale stříbro, ale co. Mně se třeba stříbro líbí víc.“

 

„Mně taky.“ zvedla jsem prostředníček, na kterém jsem pořád nosila ten krásný šperk od svého manžela. Nechtěla jsem se ho vzdát, když v něm bylo Jacobovo srdce a víra.

 

„Ty ho pořád nosíš?“ podivil se Seth. „Proč, když máš snubák?“

 

„To bys musel chápat myšlenkové pochody žen.“ zasmála se Emilly a ukázala na svůj prostředníček. Ona také stále nosila zásnubní prstýnek.

 

„Já ho taky nedám pryč.“ přidala se Julie.

 

„Myslím, že radši půjdeme zpátky za chlapama, co ty na to Jaku.“ zašklebil se Seth a roztáhl zuby do úsměvu. „Tady je to moc holčičí.“

 

Jacob se zasmál s ním a odešli zpět do obývacího pokoje, kde všichni čekali, až bude uvařeno.

 

 

 

 

 

 

 

         Hned, jak Emilly postavila na stůl jeden hrnec s gulášem a Julie položila mísu s nakrájeným knedlíkem, vrhli se chlapi na jídlo jako opravdoví hladoví vlci.

 

„Co děda? Jak se má?“ zeptala jsem se Billyho.

 

„Proč za ním nezajdeš a nezjistíš to?“ usmál se na mě.

 

„No, pokud by ti to nevadilo, raději bych byla, kdyby přijel on sem, abychom se moc neukazovali ve městě. Teda hlavně já a zrovna k Charliemu. To by hned všichni měli podezření, že má milenku.“ zasmála jsem se té představě.

 

„A volali jste mu, že přijedete?“ zeptal se Quill.

 

„Ne, chtěli jsme, aby to bylo překvapení.“ odpověděl za mě Jacob s plnou pusou.

 

„Tak já zavolám Sue a řeknu jí, aby přišla zítra ráno na návštěvu, co vy na to? Bude to dostatečné překvapení? Řeknu jí, ať si vymyslí nějakou dobrou výmluvu, proč sem mají jít, a bude.“ zakřenil se Billy a vytáhl mobil.

 

Zatímco Billy telefonoval, odtáhl si mě Seth nenápadně stranou.

 

„Jacob říkal, že ses na malou Sally upnula. Je to pravda?“

 

„Ano, ale s černýma myšlenkama jsem se už popasovala, neboj.“ pousmála jsem se na něj. „Doufám, že Benjamin u nás zůstane. Vlastně mi Sally slíbila, že ho přemluví, kdyby chtěl odejít.“

 

„Tak to je dobře. Psal o ní, že má zvláštní schopnosti, s jakými se vaše rodiny ještě nesetkala…“

 

„Jo, umí číst myšlenky jako táta, ale mnohem silněji, dokonce i přes mámin a můj štít. A komunikuje vnitřně. Říká, že je to tak pohodlnější. Hlavně když chce říct něco jen jedné osobě… Nemusí totiž pak šeptat.“ přikývla jsem.

 

„Tý jo… to bych taky chtěl umět. Proč jenom my vlci taky nemáme takové schopnosti…“ postěžoval si.

 

Ušklíbla jsem se. „Copak ti nestačí, že se umíš přeměňovat? Co já bych dala za to, abych někdy byla na chvilku pes a mohla s Jacobem sdílet myšlenky.“

 

„Jo, lidi holt nikdy nemaj, co chtěj.“ zasmál se Seth a já s ním.

 

„Lidi ne, no.“ Vyprskl smíchy, když mu došlo, jak to myslím. Ani jeden z nás totiž nebyl tak úplně jenom člověk, což nás samozřejmě oba pobavilo.

 

„Sue slíbila, že sem zítra Charlieho dokope, i kdyby nechtěl.“ oznámil nám Billy.

 

„Děkuju.“ kývla jsem na něj.

 

„Vypadáš docela unaveně, dítě. Nechceš se jít prospat?“ přeměřil si mě Billy.

 

„Unaveně ani ne… spíš slabě.“ pokrčila jsem rameny. „Zapomněla jsem, že tady nemůžu lovit.“

 

Billy se otřásl při této připomínce. „Aha. Dělící čára není daleko, Jacob tě doprovodí, jestli chceš.“ otočil se se svým křeslem a zajel do vedlejší místnosti.

 

„Oou…“ zkrabatila jsem bradu. „To jsem asi neměla… zapomněla jsem, že nejsem mezi svými.“

 

„Ne, to je v pohodě. Jen se s tím prostě musí smířit, chudák.“ uklidňoval mě Seth. „Klidně s Jacobem běžte na lov. On to přežije.“

 

„Sethe, kamaráde.“ ozval se Jacob z křesla. „Ty mi kradeš manželku…“ obvinil ho se smíchem v očích.

 

„No jasně, to víš… určitě bych se chtěl nechat pokousat.“ dobíral si ho Seth.

 

„Ale, ale… podivila jsem se. „Tak tady se někdo chlubil rozkousanou pusou?“ dloubla jsem svého manžela do žeber, když se vedle mě postavil.

 

„Ale no tak, miláčku… když to ví celá tvoje rodina, proč by nemohla moje?“ smál se upřímně.

 

Vedle Setha se postavila Julie a já jsem si najednou na něco vzpomněla.

 

„Same?“ Hned, jak slyšel tón mého hlasu, zpozorněl.

 

„Ehm… věděli jste, že nejste sami? Myslím jako měniči…“

 

„Cože?“ nechápal Sam.

 

„No… narazili jsme na jednu… je to Sářina a Peterova teta, jmenuje se Amelie. Taky se odpojila od smečky.“

 

„Vážně? Tak to jsem opravdu nevěděl. Billy?“ Sam se otočil ke dveřím druhého pokoje.

 

„Ano, Same?“

 

„Ness říká, že se setkali s jednou z našeho druhu. Prý také odešla od smečky.“

 

Billy dojel s křeslem až k nám a zamračil se. „ Nikdy jsem neslyšel o tom, že by kromě nás byl ve světě ještě nějaký další kmen. Pokud nepočítám skutečné vlkodlaky. A vy jste ji viděli se proměnit?“ zeptal se nevěřícně.

 

„Ne, nemuseli jsme. Edward to zjistil.“ odpověděl mu Jacob pevně.

 

„Pak tedy musím přiznat, že toho vím opravdu málo.“ usmál se tchán. „Rád bych se setkal s těmi z jiného kmene.“

 

„Tati, ona od nich utekla, takže asi těžko. Musí mít původ jako já, když to dokázala, ale nemluvila o tom.“ Jacob se na svého otce zamračil. „Vím, že tě to určitě fascinuje, tak si o tom popovídej se Samem, my půjdeme na ten lov.“

 

„Počkej,“ zastavil ho Seth. „Ta Amelie? Teta Sarah? Viděl jsem ji na svatbě.“

 

„Ano, byla tam.“ přikývla jsem.

 

„Ale proč nic neřekla? Proč se nezmínila?“ podivil se.

 

„Říkáte Amelie?“ Billyho výraz se najednou změnil v bolestný, jako když nad něčím horečně přemýšlí, ale nejde mu to vyřešit.

 

„Ano, Amelie. Tati, co se děje?“ Jacob se zalekl jeho výrazu.

 

„Ale… přemýšlím, kde jsem to slyšel…“ poškrábal si Billy strniště.

 

„Tak přemýšlej, my jdeme.“ šťouchnul ho Jake do ramene. „Budeme zpátky brzy.“

 

Billy neodpověděl, jen si dál mnul bradu.

 

 

 8.9.2009 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3468x


Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Bludimirka - Povídky
Nový příběh - zatím bez názvu
Probuzení 2: 10. část
Probuzení 2: 9. část
Probuzení 2: 8. část
Probuzení 2 : 7. část
Probuzení 2: 6. část
Probuzení 2 : 5. část
Probuzení 2: 4. část
Probuzení 2 : 3. část
Probuzení 2 : 2. část

Bludimirka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si