Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Povídky

Pro ty, co si chtějí občas něco přečíst..

Probuzení 2: 1. část

Probuzení 2

 

 

 

            Obavy

 

 

 

      „Nechceš už toho nechat?“zeptal se mě Jacob asi po desáté za večer, který jsem proseděla u internetu.

 

„Ne, něco tu musí být.“a hledala jsem dál.

 

„Kdyby to bylo něco špatného, najdeš to hned. Tak se na to vykašli.“řekl naštvaně. Zanedbávala jsem ho a uvědomovala jsem si to. Jenomže jsem měla strach. A oprávněně.

 

Od naší svatby uplynuly čtyři měsíce a já jsem poslední dva strávila věčně u televizních zpráv a hledáním na internetu. Důvod k tomu byl a veliký. Měsíc po návratu z našich krásných líbánek už jsem toho měla dost a začala hledat důkazy, zda někde Sarah něco neprovedla. Nevrátili se totiž a nedali o sobě s Benjaminem ani vědět. Nádherná atmosféra, která nás na našich líbánkách a ještě měsíc potom držela, se vypařila jako vzduch, když jsem si uvědomovala, že to není dobré.

 

Slibovali, že budou na líbánkách tak dlouho jako my s Jacobem a ihned potom se vrátí. Ale nevrátili se.

 

„No tak, Ness, miláčku…“přemlouval mě manžel dál. „Víš, že Alice by viděla, kdyby se dělo něco špatného.“

 

„Novorozený nemyslí jako ostatní…“nesouhlasila jsem s ním.

 

„A co Benjamin? Neviděla by alespoň jeho?“zkoušel znovu.

 

Klikla jsem na tlačítko start a nechala počítač se vypnout. Tiše jsem si povzdechla.

 

„Bylo to tak krásné a tak skvělé…“postěžovala jsem si. „Proč se vždycky nám musí přihodit nějaké komplikace?“podívala jsem se na Jacoba, jako bych od něj čekala vysvětlení. Jako by mi ho mohl dát. Jako by věděl, proč jsme přitahovali smůlu.

 

Chvíli jsme prožívali neskutečné štěstí a hned se nás zas nějaká věc pokusila stáhnout dolů. A teď se jí to povedlo velice šikovně. Sarah jsem měla moc ráda a hrozně mi záleželo na tom, aby byla v pořádku a šťastná. Ale něco mi říkalo, že všechno nešlo podle plánů. Zřejmě láska, kterou si přinesla ze svého lidského života, nestačila. Nebo to byla špatná teorie? Tak jaktože Peter byl hned po své proměně normální? Jakto, že se ani jednou nepokusil mě vysát, když jsem byla napůl člověk? Mýlili jsme se v tom, že láskou potlačíte svou klasickou povahu novorozeného upíra? Neznala jsem odpověď na tyto otázky. Ale znala jsem odpověď na jednu jedinou. Je Sarah v pořádku? Ne, není.

 

Když Jacob poznal, že opět potichu rozjímám, což jsem dělala poslední dobou často, objal mě a beze slov mě hladil po vlasech. Kdyby nebyla situace taková, že bych se neobávala o svou přítelkyni, možná bych se tomu i zasmála. Tomu, že jsem svého manžela naučila trpělivosti, kterou nikdy příliš neoplýval. Musel se mnou opravdu mít trpělivost, když vydržel ty večery prosezené u počítače a dny, kdy jsem pročítala noviny a sledovala zprávy na každém kanálu. Nikdo v tu chvíli nesměl ani promluvit, abych nezmeškala jediné slovo, jedinou zmínku o nějaké nevysvětlitelné vraždě beze svědků. Kousance od zubů, roztrhané tělo… Bylo toho spoustu, čeho se chytit, ale ani jedno z toho se nikdy v těch lidských zprávách neobjevilo. Začala jsem si dokonce myslet, že je to tak vážné, že se to pokoušeli držet v tajnosti,  a z toho důvodu jsem se rozhodla hledat právě i na internetu. Nějaká dobrá duše si mohla něčeho všimnout a zveřejnit to. Něco, co se zveřejnit nemělo. Jenže se pořád nic nenašlo.

 

Pomalu jsem si uvědomovala, že má Jacob asi pravdu. Kdyby totiž se Sarah bylo něco v nepořádku, viděla by Alice alespoň Benjamina, jak jí v tom brání, nebo cokoliv dělá. Nebyla to sice úplně ta nejuspokojivější myšlenka, ale musela jsem se jí držet. Přesto jsem neustávala v pátrání po jakémkoliv důkazu, že je vlastně ještě Sarah na tomto světě. Bylo to zvláštní, protože ať bych našla cokoliv, i tu nevysvětlitelnou vraždu, uklidnilo by mě to. Morbidní, ale logické. Znamenalo by to totiž, že svou nejlepší přítelkyni ještě někdy uvidím. Měla jsem totiž ještě jednu variantu, na kterou jsem ani nechtěla pomyslet. A sice tu, že se Benjamin neudržel, Sarah přišla o svůj život a on se v zoufalství skrýval. Nebo možná šel za Volturiovými, aby ho zabili oni, když to nemohl udělat sám. Tuhle variantu jsem ale zavrhla hned poté, co Alice měla vidění. K našemu domu přicházel Benjamin. Nevěděla kdy, ale šel sám. Bez Sarah. Kdyby Sarah něco provedl, nikdy by se už neobjevil na prahu našeho domu. Pokud by si tedy nešel vědomě pro smrt. Peter by ho totiž roztrhl pouhou myšlenkou. Jenže v Aliciném vidění byl i Benjaminův výraz a ona mě ujišťovala, že nebyl utrápený, ale šťastný. A přesto jsem dál hledala. Mohlo to totiž být až za dlouho a do té doby jsem chtěla vědět, co se ve světě děje.

 

„Půjdeme už spát?“zeptal se mě Jacob a dál mě hladil po vlasech. „Měla by sis odpočinout, opravdu ti nesvědčí takhle přemýšlet.“políbil mě na čelo.

 

„Omlouvám se ti.“rozplakala jsem se. Poslední dobou jsem plakala často. Ne kvůli Sarah, ale kvůli tomu, jak svým neustávajícím hledáním ubližuji svému manželovi. Nenáviděla jsem se za to. Byla jsem tak zapálená a tak sebestředná, když jsem sháněla důkazy o Sářiné existenci, že jsem zapomínala, že vedle mě je někdo, kdo mě miluje a koho bezmezně miluji já. Neumíte si ani představit, jak je to těžké, vybrat si. Ale copak jsem mohla být šťastná, když jsem se obávala o osud své kamarádky?

 

Jacob mě objal ještě pevněji a houpal se se mnou. „Neplakej, Nessie, prosím…“třel mi záda. „Všechno bude v pořádku.“

 

„Já….já….ty víš, že nepláču proto…“vzlykala jsem. „Moc moc tě miluju a děsně mi rve srdce, když ti takhle ubližuju…Musíš si myslet, že už tě nemám ráda…“zašeptala jsem mu do jeho nahé hrudi.

 

Slzy na jeho těle nevydržely dlouho, protože byl horký. Ihned se vypařovaly, jako by tam nikdy nebyly, a na jejich místo kanuly další.

 

„Já vím, že mě miluješ, lásko moje. O tom nepochybuju.“houpal se mnou dál. „Mě netrápí to, že hledáš, ale to, že nic nenacházíš…To, že tě to bolí. Saraha je tvoje kamarádka, máš ji ráda a záleží ti na ni. Je pochopitelné, že o ni máš strach a chceš vědět, co s ní je. Ale bereš si toho moc. Třeba to není tak zlé, jak se obáváš, chce to na to chvilinku nemyslet.“konejšil mě. „Měl bych návrh… i když vím, že s ním nebudeš souhlasit. Zopakoval bych si líbánky. Nebo alespoň odjel na ostrov Esme a chvíli tam pobyl, co ty na to?“

 

„A bude tam televize nebo internet?“Cokoliv, říkal ten hlas v mojí hlavě, cokoliv, čím by mě odtrhl od civilizace a já na to nemusela dennodenně myslet. Ono se to nějak vyvrbí.

 

„Myslel jsem si, že se na to zeptáš.“řekl sklesle Jake. Zřejmě špatně pochopil mou otázku.

 

Neřekla jsem na to nic, jen jsem mu položila ruku na tvář a ukázala mu pravý smysl, proč jsem se ho na to ptala.

 

„Ach bože, ty jsi ta nejúžasnější žena pod sluncem…“povzdechl si můj manžel a políbil mě vášnivě na rty. „A jestli někdo někdy bude tvrdit něco jiného, okamžitě mi to oznam, já si to s ním vyřídím.“  a pokračoval v líbání. A nejen v něm. Poslední dobou sváděl on mě a vůbec jsem si nemohla stěžovat. Byl jako chybějícím kouskem mé duše i těla. Když se ty kousky našly, okamžitě do sebe zapadaly.

 

Je to něco podobného jako ten příběh o bohu a blesku, který seslal na zem.

 

Kdysi dávno žili na světě tvorové, kteří měli dvě hlavy, čtyři ruce, čtyři nohy, ale jen jednu duši. Nevážili si toho spojení a často ignorovali svou druhou část, a tak se bůh rozzlobil, seslal na zemi blesk a ten všechny přeťal v půli. Od té doby prý chodily tyto části po světě tak dlouho, dokud nenašly svou druhou polovičku. A pokud ji nenašly, půlka duše, která se ukrývala v umírajícím těle, se přenesla do novorozeného těla, kde dostala další šanci.

 

A já jsem měla pocit, že přesně to se kdysi stalo mojí a Jacobovy půlce duše. Nebyly úplné, dokud se spolu znovu nespojily.

 

A můj manžel mě o tom přesvědčoval stále víc a víc. Miloval mě tak bezmezně, že trpěl společně se mnou a naopak.

 

Zatelelila jsem se nad tím novým nápadem. Pojedeme na druhé líbánky.

 

 20.8.2009 - Povídky - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3987x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Bludimirka - Povídky
Nový příběh - zatím bez názvu
Probuzení 2: 10. část
Probuzení 2: 9. část
Probuzení 2: 8. část
Probuzení 2 : 7. část
Probuzení 2: 6. část
Probuzení 2 : 5. část
Probuzení 2: 4. část
Probuzení 2 : 3. část
Probuzení 2 : 2. část

Bludimirka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si