Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :)

Finclub Vám nabízí velké množství výrobků z oblasti zdraví, krásy a péči o domácnost. Chceme pomáhat všem na cestě ke zdraví, k úspěchu a seberealizaci. Využívejte výhod zákaznických a spotřebitelských klubů za nákup jejich výrobků. Připravujeme dárky, slevy, akční balíčky, speciální nabídky a spoustu dalších výhod - třeba i možnost výdělku a kariéry. MOJE STRÁNKY

Příběh k zamyšlení

"Bylo nebylo, kdesi stála jedna malebná vesnička. Žilo se v ní přímo pohádkově, nebýt jedné věci. Pokud nepršelo, vesnička neměla vlastní vodu. Aby se tato potíž jednou provždy vyřešila, rozhodli se radní, že vyhlásí soutěž na každodenní zásobování vsi vodou. Ozvali se dva zájemci, kteří se tohoto úkolu chtěli zhostit, a radní podepsali smlouvu s oběma. Měli pocit, že trocha konkurence udrží ceny při zemi a zajistí dostatečný přísun vody.


Ed, první z mužů, kteří dohodu uzavřeli, okamžitě vyběhl ven, koupil si dva pozinkované kbelíky a začal běhat tam a zpátky k jezeru, které bylo asi míli daleko. Když tak od úsvitu do soumraku ve svých dvou kbelících přinášel z jezera vodu, začal okamžitě vydělávat. Vodu lil do velké betonové nádrže, kterou nechala zbudovat ves. Každé ráno musel vstávat ještě dřív, než se probudili ostatní obyvatelé, aby se postaral o to, že v okamžiku potřeby bude k dispozici dostatečné množství vody. Byla to těžká práce, ale Ed byl šťastný, že vydělává a že získal jednu z exkluzivních smluv na tuto službu.

Druhý úspěšný žadatel, Bill, na nějakou dobu zmizel. Celé měsíce po něm nebylo vidu ani slechu, čemuž byl Ed jen rád, protože neměl konkurenci. Vydělával všechny peníze.

 

Místo aby si koupil dva kbelíky a s Edem soutěžil, Bill si sestavil obchodní plán, založil si podnik, našel čtyři investory, zaměstnal ředitele, který se o firmu staral, a za půl roku se vrátil se stavební četou. Během roku pak jeho lidé postavili ohromné potrubí z nerez oceli, které spojovalo vesnici s jezerem.

Při slavnostním zahájení provozu Bill ohlásil, že jeho voda je čistší než Edova. Bill věděl, že lidé si na Edovu nečistou vodu stěžovali.

Oznámil taktéž, že vesnici bude vodou zásobovat čtyřiadvacet hodin denně, sedm dnů v týdnu. Ed vodu nosil jen v pracovních dnech... o víkendech nepracoval. Bill také oznámil, že za svou lepší kvalitu a spolehlivější přísun bude účtovat o 75 procent méně. Vesnice se zaradovala a hned se rozběhla ke kohoutu Billova potrubí.

Aby mohl Billovi konkurovat, snížil Ed svou cenu o 75 procent, přikoupil dva další kbelíky, opatřil je víky, a při každé cestě nosil teď tedy kbelíky čtyři. Aby poskytoval lepší služby, zaměstnal své dva syny, aby mu pomáhali na noční směně a o víkendech. Když chlapci odešli na vysokou školu, řekl jim:

"Pospěšte si, protože jednoho dne připadne tento podnik vám."

Z jakéhosi důvodu se žádný z obou hochů po ukončení vysoké školy nevrátil. Ed měl nakonec potíže se zaměstnanci a odbory. Odbory požadovaly vyšší mzdy, lepší výhody a chtěly, aby jejich členové nosili jen jeden kbelík.

Bill na druhé straně si uvědomil, že pokud chce vodu jeho vesnice, budou ji chtít určitě i vesnice jiné. Upravil svůj podnikatelský záměr a jal se prodávat svůj systém rychlého, vysokoobjemového, laciného zásobování čistou vodou vesnicím po celém světě. Vydělává sice jen cent za každý kbelík dodané vody, ale těch kbelíků jsou každodenně miliardy.

Bez ohledu na to, zda pracuje či nikoli, miliardy lidí spotřebovávají miliardy kbelíků vody, a všechny tyto peníze tečou na jeho bankovní účet.

Bill postavil potrubí, které přivádí jemu peníze a vesnicím vodu.

Bill žil spokojeně až do smrti a Ed celý život jen tvrdě pracoval a věčně se potýkal s finančními potížemi. A zazvonil zvonec..."

Tento příběh o Billovi a Edovi mě ovlivňuje už celá léta. Pomáhá mi při veškerém mém rozhodování. Často se sám sebe ptám: 

"Stavím potrubí, nebo tahám kbelíky?“

"Dřu se, nebo na to jdu chytře?"

A odpovědi na tyto otázky mi umožnily finanční svobodu.

 

výtažek z knihy Roberta Kiyosakiho - Cashflow

 

Chcete taky najít finanční svobodu? Chcete, aby peníze pracovali pro Vás? Zkuste pro to něco udělat. Přidejte se k nám www.fcc.wbs.cz nebo mě kontaktujte na adamkovazuzka@seznam.cz

 

                                                     

 


18.8.2009 - Práce a kariéra - Komentářů:0 - Přidat komentář - Přečteno:3379x

Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
Ošetření pleti krok za krokem
Pracovat tvrdě nebo chytře? Volba je na vás
Nová antioxidační kosmetika s GOJI a granátovým jablkem
Za pár kaček spousta oblečků
Skvělé slevy 20% a 30%
Pro voňavé, klidné a spokojené dítě
SLEVA 15% - VYUŽÍVEJTE VÝHOD
Slevy 20% a 30% - Nakupujte výhodně
Test na skryté krvácení ve stolici může zachránit život
Jak být odolný a nebát se číhajících nástrah

-Zuzik- - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si