Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Cesta za růží

Mám svého života nad hlavu,vláčím všecko za sebou jak trestanec svou kouli, muselo to ven a tak píšu... Omlouvám se předem za případné hrubky a jiné nedostatky

Všech komentářů od vás si velice vážím. Děkuji vám za ně. Je to pro mne "pohon" abych psala dál..Cesta za růží 15.

„Žádný chlap nepohrdne pivem,tak jsem vyběhla do blízké,konečně dostavěné a otevřené samoobsluhy..Upekla jsem maso,udělala knedlíky,uvařila zelí a  toho pána jsem pozvala na sobotní  oběd. Pokulhával s nohou v sádře,jednou rukou opírajíc se hůl a v druhé svíral velký puget květin,který mi hned ve dveřích předal  „vřele vám děkuji za pozvání“ řekl  „jsem velmi poctěn,že vás mohu poznat…Chlapci říkali,že jste výborná kuchařka..„ povídal, zatímco já nosila na stůl.. V jeho pohybech byla vidět elegance a jeho vybraná slova nepostrádaly chválu.Choval se nóblesně a slušně,docela byl přitažlivý..


 

 
 

A týdny šly,získal si moji důvěru,s dětmi a psem chodil na dlouhé procházky k nedalekému rybníku a všecko se to tvářilo až moc dobře..


 

 
 

Po třech měsících opustil svou ubytovnu a nastěhoval se k nám.


 

Všecko se ale velmi brzy začalo hroutit. Chodil téměř denně každý večer do místní hospody,kde měl pověst slizouna a nikdo z kluků ho tam neměl rád..A od kluků kamarádů z hospody,které bydleli také na jednom sídlišti a známe se všichni z dob,kdy sídliště začínalo, jsem se dověděla tu strašnou věc ,že jsem si do bytu nasadila pěknou veš!! Že je to nějaký sňatkový podvodník ,který byl v kriminále a je po propuštění stále v podmínce…!!!!


 

 
 

Maličké štěstíčko,které se sotva začalo klubat,znovu zapadlo někam hluboko do prachu


 

mých výčitek,že jsem ZASE chtěla věřit v něco,co mi není prostě asi nikdy dopřáno protože mi nebylo ani do mého vínku ani nikdy dáno!!


 

Měla jsem dojem,že špatně slyším!!! Od dětství procházím samou hrůzou!! Už jsem myslela,že jsem svou číši dopila opravdu až do dna,ale ne..!!! Vůbec jsem nemohla pochopit to mé PROČ???  Vždycky příjdu se srdcem na dlani,a každý mi ho z ruky  vykopne,srazí k  zemi a rozšlape..Proč?? Já nevím,já nevím,já  to nevím…!!.Znovu začalo trápení,slzy…


 

 
 

Velice na mně žárlil,chodil domů opilý a naše gradující hádky začaly být na denním pořádku.


 

Chodila jsem a stěžovala si u maminky i bábinky..“tak ho okamžitě vyhoď,ale okamžitě !! „ říkaly obě nezávisle na sobě..a já nevěděla,jak mu mám říct,aby koukal odejít a že je mezi námi konec.Podvědomě jsem se ho moc bála. I děti, které slýchaly naše křiky už chtěly,aby odešel z našeho bytu a můj pes na něho vrčel, kdykoli kolem něho On prošel. Situace byla čím dál horší a nesnesitelnější, tak jsem se k tomu hold postavila čelem a se strachem jsem mu velmi opatrně a přátelsky řekla,že jsem sám vidí,že si nerozumíme,a že bude lépe se spolu rozejít. Tou větou se v něm probudilo něco zlého,jeho výraz v obličeji se proměnil v něco moc zlého a vrazil mi obrovskou facku,až jsem upadla na zem..V uchu mi hučelo,neslyšela jsem na něj a z pusy mi tekla krev „ Jak si to představuješ,že se seberu a odejdu,tak to tedy ne,má milá,mně se jen nezbavíš,to si zapiš za uši a dobře si to pamatuj!!“  křičel,prásknul dveřmi a odešel do hospody…Sebrala jsem se z podlahy a děkovala bohu,že jsou děti venku a nebyly u toho..Zároveň jsem nevěděla,co mám dělat?? Šla jsem do koupelny,tam se opláchla a kysličníkem ošetřila ránu na jazyku.V uchu mi stále hučelo jak v hlubokém tunelu. Vyjela jsem výtahem do patra k rodičům… Tatínek se zhrozil,když slyšel,co povídám „holčičko moje,zavolej si od nás na policii..jinak se ho nezbavíš..“ povídal a obejmul mně „ani nevíš,jak mně to trápí a bolí..“. Na policii jsem nevolala,ale zavolala jsem svému exmanželovi, s kterým jsme kvůli dětem zachovávali kamarádský vztah a dětem nikdy neřekli,proč jsme se rozvedli, aby byl tak moc hodný,a přijel,že s ním potřebuji nutně mluvit. Exmanžel přijel,ale do mého odmítl jít. Stáli jsme spolu venku za barákem,a já mu všecko vylíčila..Exmanžel stál,pokyvoval hlavou a poslouchal..Nakonec jsem ho poprosila o pomoc,jestli by  s tím pánem nepromluvil a nějak mu třeba nenaznačil,že se k nám on-exmanžel,jako k rodině vrací zpět,pročež by ten člověk mohl opustit náš byt bez další,jakékoli zloby..Ale to se exmanželovi moc nezamlouvalo,vysvětloval mi,že si to musím urovnat sama..A v tom šel okolo ten,o kterém jsme právě mluvili. Exmanžel si ho zavolal stranou a mluvil s ním dlouho….


 

Když exmanžel,kterému jsem byla za rozhovor s tím člověkem nevýslovně vděčná odešel do svého auta a já s tím člověkem odcházela..u schodiště do baráku mi dal facku,že jsem letěla podél zdi, sedřela jsem si tvář a padla na schodiště..“cos mu to navykládala ty mrcho jedna“ říkal přidušeným hlasem s trkal mě před sebou do baráku..Vyšli jsme dvě patra do mého bytu,kde na mě začal strašně řvát a fackovat mě „mně se nezbavíš!!! Už jsem ti to řekl jednou a chci,aby sis to pamatovala jednou pro vždy..“ křičel a já mlčela,jen z očí mi tekly slzy…


 

 1.5.2008 - Povídky - Komentářů:4 - Přidat komentář - Přečteno:31205x

Názory čtenářů

Bukca 7.5. 22:25
Tohle se přeci nedá vydržet. Kdy už přijde to štěstí i k Tobě?
Mišák 5.5. 15:59
To přece není možný,abys toho tolik unesla?Kdy už přijde nějaké to štěstí pro tebe?Jsem z Tvého vyprávění šokovaná...jak jsi to mohla všechno vydržet????
dahliazeseveru 5.5. 0:24
Proboha! Volat policii, vykázat prevíta, vyhodit navěky, vyměnit zámek, sehnat kamarády, kteří by pomohli, nenechat se mlátit, než vás potvora zabije!!! Kontaktovat třeba: je-li internet: www.nasili.unas.cz - tam je všechno. Pokud ne, volat třeba non-stop linku 283892772, nebo Bílý kruh bezpečí - 257317100, DONA - 251511313, právní poradna pro ženy - 224910744, SOS - 541247233, ROSA - 241432466. Cokoliv - tam jistě poradí lépe než já. Už kvůli dětem honem něco dělejte! Nic s ním neřešte sama bez pomoci, už s ním vůbec nebuďte sama! Cokoliv uděláte, dělejte tajně, jakékoliv řešení ho musí překvapit, jinak bude schopen všeho, zbabělec hnusný! Držím palce, řešte rychle, dokud jste živá!
Peprmintka 2.5. 20:24
Dost drsný až nepochopitelný. Dám to přečíst svým dcerám pro poučení. Pište dál.
Poslední

Vložení komentáře
Nejste přihlášen(a). Musíte se nejprve přihlásit. přihlásit.
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
CESTA ZA RŮŽÍ 29.
Cesta za růží 28.
Cesta za růží 27.
Fotografie k Cestě za růží 26.
Cesta za růží 26.
Cesta za růží 25.
Cesta za růží 24.
Cesta za růží 23.
Cesta za růží 22.
Cesta za růží 21.

Yukonka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si