Komerční příspěvky mohou vkládat pouze uživatelé, kteří si jejich zobrazení zaplatí. Více info - FAQ.

Cesta za růží

Mám svého života nad hlavu,vláčím všecko za sebou jak trestanec svou kouli, muselo to ven a tak píšu... Omlouvám se předem za případné hrubky a jiné nedostatky

Všech komentářů od vás si velice vážím. Děkuji vám za ně. Je to pro mne "pohon" abych psala dál..Trochu ze života - vlasy
 Celá léta jsem se stříhala hodně na krátko,skoro na kluka.Ale po letech jsem si říkala,že to chce změnu a vlasy nechala nejen vyrůst k ramenům,ale i nahodila blond barvu.Vlasy jsem měla jemné,ale husté,vlnité,skoro jsem na ně byla hrdá.Ze vzhledu sportovního jsem se proměnila jako hrom.Bála jsem se vlasy barvit často,abych jim moc neuškodila,ale ani to nebylo nutné.Moje barva se vždycky nějak spojila s tou syntetickou a odrosty nebylo příliš ani vidět.

Barva se ovšem časem vymývá,a bledne.Mně to nijak nevado,zato mojí dceři ano.

Jednou jsem k nim takhle přijela na návštěvu a dcera povídá "mami,máš ty vlasy strašně vybledlé,chce to trochu šmrnc,co kdyby sis na ně dnes u mne doma hodila něco šmrncovního?"

Nikam jsem nepospíchala,tak jsme vyrazily na nákup pro nějakou tu šmrncovní barvu.V drochérii se na nás usmívalo plno krabiček s obličejema ženských s nabarvenýma vlasama,a každá z barev lákala ke koupi.Dcera mi nakonec vybrala takovou decentní do červenofialové,že to bude ono a že budu kočka,že mně už vidí,jak mi to bude slušet,navíc prý budu moderní..Ukecala mně,krabičku jsem koupila.

U ní doma jsme byly sami,manžela měla v práci,tak jsme mohly tu slávu na mé hlavě zrealizovat v klidu.Když jsem po 30minutách barvu spláchla teplou vodou z vlasů pryč,v zrcadle na mně koukala bába s příšernou barvou! "To ale není barva,která je na obrázku krabičky!" zděsila jsem se, "takhle nemůžu jít domů,v tomhle nemůžu chodit,a co by tomu řekl můj muž..!" A nad tím děsem se mi vedraly slzy do očí.Dcera ovšem hlavu nestratila a nabídla mi,že zajde pro jinou,která to překreje.Neváhala a ochotně vyběhla koupit jinou barvu,kterou vybrala a přinesla.Znovu jsem tedy napatlala mé vlasy a čekala na výsledek dalších 30minut.Po spláchnutí jsme ale zjistily,že nádech fialkové sice trochu vybledl,ale červená nemínila opustit moji kštici.Byla jsem zoufalá.Do toho přišel domů dcery manžel,přehodnotil celou situaci a šel koupit další,konkrétní barvu,s kterou jsem se vždycky předtím barvívala,zatímco dcera u mně seděla,a omlouvala se,že mě do té situace naverbovala.

Nedalo se nic dělat.Její mažel přinesl další barvu na vlasy.Dalších 30minut utrpení a výsledek?Každá jiná značka barvy způsobila,že jsem měla na hlavě tmavou červeň přecházející do černomodré..Vyděsilo mně to příšerně!A tak manžel dcery znovu šel koupit barvu,kterou jsem na hlavě už nemohla ani vydržet.Nic se nezměnilo.Jako bych tam vůbec žádnou další barvu nedala.Moje vlasy už všecko odmítaly.

Nešťastná jsem u dcery pobyla až do noci,abych s tou hrůzou nemusela jít ven za světla.O půlnoci jezdí v tramvajích takové jiné lidičky než přes den."Každý víceméně v opilosti pospává",říkala jsem si,tak to zvládnu,hlavně ať už jsem doma.

Nastoupila jsem do tramvaje..Tupě zírající opilci získali jiskru do očí,když mně viděli,jakoby se z opilosti probrali..Viděla bych se raději v kanálech,než takovou ostudu!

Když jsem přišla v pozdní noci domů,muž už spal.Zalezla jsem potichoučku do pelechu...

Ráno mě muž probudil "proboha,co to máš na hlavě..!" A sahal mi na vlasy v domění,že snad špatně vidí.....

Když odešel do práce,oblékla jsem se a šla čelit liským pohledům,ohlížejecích se za mnou lidí s nevěřícím,užaslým i úsměvným pohledem,rovnou do drogerie......Došlo mi,že to nechce barvu,ale odbarvovač.Koupila jsem si hned pro jistotu dva.

Ihned jsem odbarvovač napatlala na vlasy.Trpěla jsem u toho jako zvíře.Pokožka hlavy byla po tom všem už spálená a bolavá,navíc napnutá k prasknutí.Měla jsem pocit,jako když mám na hlavě místo kůže takovou tu gumovou čepici do bazénů,které je mi ale šíleně malá..Hrůza.Ovšem barva se pohnula.Drobet to pustilo,zesvětlalo.Nadšena výsledkem,hned jsem napatlala druhý odbarvovací proces,ale ten jsem už na hlavě prostě nevydržela.Měla jsem pocit,že mi celá hlava exploduje.Ihned jsem to smyla....

Další den jsem měla po celé hlavě spálené strupy,na spáncích jsem neměla vlasy vůbec,byly vypálené..Dlouho se to hojilo o vlasech,jako takových ani nemluvě.Už to nebyly moje krásné vlásky,ale konzistence cukrové vaty,-příííšernost hadr.Následovalo ostříhání,a léčení zničeného...

Až po letech mi začaly růst zase moje zlaté vlásky,ovšem jejich frekvence se zmenšila.Vlastně se dodnes divím,že mi na hlavě vůůbec něco zůstalo!7.2.2008 - Zábava - Komentářů:2 - Přidat komentář - Přečteno:33754x

Názory čtenářů

MUŠIČKA 23.2. 1:40
to je taky napad na blond si dat tmavé mělo se dat zase blond ale ještě že se nestalo něco horšího
Kristla 7.2. 23:37
Tak tohle byl z těch tří příběhů ten nejlepší. Ovšem až na ty výsledky. To jsi tedy hodně riskovala, vždyť jsi mohla přijít úplně o všechny vlasy. Ale člověk se učí celý život a obvykle se i poučí.
Já už řadu let nosím vlasy fialové a pokusy o změnu barvy jsem vzdala. Jsem s nimi spokojená. Je potřeba si vybrat značku a držet se jí, protože každá značka má ty barvy trochu jiné a jinak chytají.
Poslední
Přihlášení - registrace


Nejnovější texty
Pedig a Slovensko
CESTA ZA RŮŽÍ 29.
Cesta za růží 28.
Cesta za růží 27.
Fotografie k Cestě za růží 26.
Cesta za růží 26.
Cesta za růží 25.
Cesta za růží 24.
Cesta za růží 23.
Cesta za růží 22.
Cesta za růží 21.

Yukonka - Fotogalerie
Reklama:
Další blogy - deníčky
Šikovné odkazy (882)
recepty (581)
ANDROMEDA (490)
Moje oblíbené recepty (443)
Hlbší pohľad na život (373)
Moje závislosti (151)
Najkrajšie slová (148)
Skupča :-)) (141)
Navody/Tutorials (127)
Patchwork (104)
RECEPTY (89)
Zajímavosti pro všechny (77)
Sem a tam (72)
Pleteme s Dulinkou (72)
OLINKA -OLDŘA (69)
Cesta za růží (66)
Vítejte a pomějte se! (65)
Postřehy z mojí hlavy (62)
Tvořivý blogísek (56)
Zajímavé články na internetu (53)
Blog o zdraví, kráse, čistotě, práci prostě o životě :) (50)
Kosmetika Avon.net (48)
Váš nejmilejší polštářek ke snění! (48)
Všechno nebo víc (44)
Felis Sapiens (43)
Můj bloček (42)
Povídky (41)
Život okolo mne (41)
Recepty (40)
hobbyland Milib (39)
Nápověda - FAQ
Co je to blog nebo deníček?
Můžu si založit svůj vlastní?
Může si někdo cizí číst mé příspěvky?
Přečtěte si